ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Uczniowie II LO w Finlandii

Uczniowie z opiekunami stoją w maseczkach trzymając certyfikaty W pierwszą sobotę kwietnia bieżącego roku grupa projektowa programu Erasmus + From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen udała się do miasta Paimio położonego w południowo-zachodniej części Finlandii.  W miejscowości oddalonej o około 145 kilometrów od stolicy kraju – Helsinek - panią Beatę Szlom (koordynatorkę projektu), panią Dorotę Kłos (opiekunkę) i reprezentantki Polski: Hannę Kargul 2B, Dominikę Kolman 2B, Katarzynę Dudzik 3D, Lidię Lemańską 3B przywitało chłodne powietrze oraz gorące serca gospodarzy. Tematem przewodnim wyjazdu było racjonalne korzystanie z mediów społecznościowych oraz ich wpływ na ludzkie zdrowie. Podczas intensywnych warsztatów uczniowie z Bułgarii, Cypru, Portugalii, Grecji, Finlandii oraz Polski mieli okazję zdobyć wiedzę na temat umiejętnego użytkowania mediów społecznościowych, prewencji ich szkodliwego wpływu oraz dbania o własne samopoczucie w cyfrowym świecie. Oprócz rozwijania kompetencji twardych wyjazd dał uczestnikom możliwość na zwiększenie pewności siebie, poprawę umiejętności komunikacyjnych i społecznych, poznanie rówieśników z zagranicy oraz ich tradycji i kultury. Polska delegacja miała okazję spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym, podczas którego nie zabrakło efektownych upadków oraz salw radosnego śmiechu.

Czytaj więcej...

II LO w Portugalii

Uczniowie i nauczyciele pozują na tle żaglówki Grupa projektowa From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen  programu Erasmus+, w składzie Zuzanna Łuczak 3C, Natalia Tama 3C, Michalina Leleniewska 1C i Wiktoria Kondras 3A pod opieką koordynatorki Pani Beaty Szlom i Pani Katarzyny Nowackiej, wyruszyła do portugalskiego miasteczka Moita, które leży w odległości około 30-stu kilometrów od stolicy – Lizbony. Gospodarze (Portugalia) oprócz trudnych prac nad projektem zapewnili nam także odpoczynek i możliwość poznania ich kultury. Polska grupa projektowa zwiedziła m.in. wystawę sztuki współczesnej, klasztor Hieronimitów, Muzeum Powozów. Zostaliśmy przywitani przez Prezydenta miasta Moita w miejscowym Ratuszu. Głównym tematem całego przedsięwzięcia było bezpieczeństwo w Internecie. Wszyscy uczestnicy pracowali wspólnie nad uzgodnieniem kilku podstawowych zasad, dzięki którym osoby korzystające z urządzeń mobilnych będą mogły zostać anonimowe i bezpieczne. W ostatni dzień naszego pobytu, wybraliśmy się na wycieczkę do Lizbony - stolicy i zarazem największego miasta w Portugalii. Położone w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, nad rzeką Tag przy jej ujściu do Oceanu Atlantyckiego. Uważamy, że Lizbona jest pięknym miastem i z pewnością warto je zobaczyć.

Więcej z naszej wyprawy można obejrzeć w galerii zdjęć.

ERASMUS+ SPOTKANIE "POLSKI Z FINLANDIĄ"

Kolaż kilku zrzutów ekranu z komputerów w trakcie połączenia wideo. 16 listopada (wtorek) na 5 i 6 godzinie lekcyjnej, dzięki naszej koordynatorce Pani profesor Beacie Szlom, odbyło się w naszej szkole spotkanie online pomiędzy grupą projektową z Polski i Finlandii w ramach projektu From Facebook to TikTok. Become a savvy digital citizen  programu Erasmus+.
Podczas rozmowy przedstawiono nam filmik, dzięki któremu mogliśmy poczuć się oprowadzeni po nowoczesnym fińskim Liceum w miejscowości Paimio oraz po jego okolicy. Mieliśmy również okazję zaprezentować stworzoną przez uczniów naszej grupy projektowej prezentację ukazującą naszą szkołę oraz miasto.
Czytaj więcej...

Grupa projektowa „From Facebook to Tiktok. Become a savvy digital citizen”

Korytar szkolny. Uczniowie stoją na schodach w pobliżu tablicy informacyjnej. Kilka tygodni temu grupa projektowa „From Facebook to Tiktok. Become a savvy digital citizen” obchodziła Dni Erasmusa (14-16.10), w trakcie których powstały między innymi:

Prezentacja

Monitory rozmieszczone na szkolnych korytarzach wyświetlały stworzoną przez uczestników projektu prezentację. Dzięki temu inni uczniowie mogli zobaczyć, czym grupa się zajmuje i co dotychczas osiągnęła.

Gazetka na ścianie

W korytarzu przy schodach pojawiła się „odświeżona” gazetka, prezentująca stworzony przez grupę kolaż oraz plakat. Teraz lepiej odzwierciedla charakter projektu.

Czytaj więcej...