ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Konkurs Chemiczny ATOM

20190228 110646 28 lutego odbyła się w naszej szkole druga edycja Konkursu Chemicznego ATOM. W teście wiedzy uczestniczyło 24 uczniów z 13 szkół ze Słupska, Ustki, Sławna oraz Charnowa.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Jakub Paliwoda ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku. Tuż za nim uplasowali się Dominik Zieliński i Wojciech Sopala ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku, natomiast trzecie miejsce zajęła Barbara Ożarek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku i Stanisław Chilecki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce.

W kategorii gimnazjalistów pierwsze i drugie miejsce zdobyli odpowiednio Wiktoria Niewielska i Konrad Świątek z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie. Trzecie miejsce przypadło naszej uczennicy - Mai Kalinowskiej.

Czytaj więcej...

I KONKURS CHEMICZNY ATOM

16 maja 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza miał miejsce I Konkurs Chemiczny ATOM. Zmagania z testem chemicznym w takiej formie odbywały się w naszej szkole po raz pierwszy. Pomysłodawcą całego konkursu był pan dyrektor Mariusz Domański, a jego głównym organizatorem nauczycielka chemii II LO pani Anna Domańska. Jak na swoje pierwsze kroki konkurs ATOM cieszył się dużym zainteresowaniem witając na wejściu 37 uczniów z dziesięciu szkół z terenu naszego powiatu. Na podium stanęli:

  • Maciej Prądzyński (gimnazjum nr 3; 2) oraz Maciej Paziewski (gimnazjum nr 2) – I miejsce
  • Hanna Sopala (gimnazjum nr 2), Mateusz Centkowski (gimnazjum nr 3) oraz Dominik Zieliński (gimnazjum nr 3) – II miejsce
  • Iwo Szempruch (gimnazjum w Potęgowie) oraz Anna Wartacz (gimnazjum w Jezierzycach) – III miejsce

Cały konkurs był również okazją do zaprezentowania zawodnikom umiejętności i fachowej wiedzy naszych licealistów, którzy przygotowali dla nich profesjonalny pokaz widowiskowych doświadczeń chemicznych.

Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom konkursu.

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień