II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

 

Finał I Słupskiej Infromatycznej Ligii Zadaniowej

liga1 W piątek 4 marca odbył się, zorganizowany przez Miejskie Koło Robotyki, finał I Słupskiej Informatycznej Ligi Zadaniowej. Patronat nad zawodami objęło Stowarzyszenie Talent z Gdyni – organizator Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów oraz Ogólnopolskiej Akademii Programowania. W finale wzięło udział 9-ciu zawodników indywidualnie oraz 3 drużyny. Konkurs polegał na rozwiązaniu pięciu zadań programistycznych w ciągu 90 minut, poprzez platformę edukacyjną ze sprawdzarką kodu. Indywidualnie pierwsze trzy miejsca kolejno zajęli: Kacper Ochnik, Karol Jaremczak i Tymoteusz Burak z Gimnazjum nr 3 im. A. Mickiewicza w Słupsku.

Wśród nagrodzonych znalazła się także jedna dziewczyna – Julia Mańkowska (Gimnazjum nr 3, klasa I a). Brawo Julka! Drużynowo pierwsze miejsce zajęła drużyna „Beton zbrojony” (Kacper Ochnik, Tymoteusz Burak, Karol Jaremczak, opiekun p. Marek Nędzusiak), drugie miejsce drużyna „Wtyczka” z Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku (Kordian Dziwisz, Sebastian Kowanda, Jakub Wójcik, opiekun p. Anna Kabatek) i trzecie miejsce zajęły „Masłoludki” z Gimnazjum nr 3 (Maciej Prądzyński, Wojciech Prądzyński i Mateusz Szkodziński). Po zawodach, w auli II LO w Słupsku, z udziałem pani wicedyrektor Elżbiety Piekarniak, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Gratulujemy!

 

liga1   liga2

liga3   liga4

liga5   liga6

liga8   liga9

liga10

*/