Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Finał I Słupskiej Infromatycznej Ligii Zadaniowej

liga1 W piątek 4 marca odbył się, zorganizowany przez Miejskie Koło Robotyki, finał I Słupskiej Informatycznej Ligi Zadaniowej. Patronat nad zawodami objęło Stowarzyszenie Talent z Gdyni – organizator Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów oraz Ogólnopolskiej Akademii Programowania. W finale wzięło udział 9-ciu zawodników indywidualnie oraz 3 drużyny. Konkurs polegał na rozwiązaniu pięciu zadań programistycznych w ciągu 90 minut, poprzez platformę edukacyjną ze sprawdzarką kodu. Indywidualnie pierwsze trzy miejsca kolejno zajęli: Kacper Ochnik, Karol Jaremczak i Tymoteusz Burak z Gimnazjum nr 3 im. A. Mickiewicza w Słupsku.

Wśród nagrodzonych znalazła się także jedna dziewczyna – Julia Mańkowska (Gimnazjum nr 3, klasa I a). Brawo Julka! Drużynowo pierwsze miejsce zajęła drużyna „Beton zbrojony” (Kacper Ochnik, Tymoteusz Burak, Karol Jaremczak, opiekun p. Marek Nędzusiak), drugie miejsce drużyna „Wtyczka” z Gimnazjum nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Słupsku (Kordian Dziwisz, Sebastian Kowanda, Jakub Wójcik, opiekun p. Anna Kabatek) i trzecie miejsce zajęły „Masłoludki” z Gimnazjum nr 3 (Maciej Prądzyński, Wojciech Prądzyński i Mateusz Szkodziński). Po zawodach, w auli II LO w Słupsku, z udziałem pani wicedyrektor Elżbiety Piekarniak, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Gratulujemy!

liga1   liga2

liga3   liga4