Erasmus+ Lyon 2018

W dniach 13-19 maja wzięliśmy udział w kolejnym spotkaniu projektowym w ramach programu Erasmus + "Conscious Consumers of Future". Miejscem spotkania przedstawicieli pięciu państw było Liceum Rolnicze w miejscowości Saint Genis Laval obok Lyonu we Francji, a uczestnikami projektu byliśmy my, czyli uczniowie Zuzanna Bujak, Hubert Domański, Wanesa Dyś, Agata Kaliszczak, Wiktoria Kościelna, Julia Mielczarek i Emilia Rogowska, pod opieką nauczycieli Iwony Ziółkowskiej i Moniki Rutkowskiej. Wraz z uczniami i nauczycielami z Francji, Portugalii, Turcji i Włoch uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach w ramach tematu "Gospodarka i praca".

Dni mieliśmy wypełnione od wczesnego ranka do późnego popołudnia: prezentacje, lekcje w profesjonalnej kuchni, gdzie przygotowaliśmy pizzę i piernik, sadzenie roślinek w szkolnym ogrodzie, malowanie na trawie, lekcje o owadach  i ekologicznej uprawie roślin. Zapoznaliśmy się z projektem lokalnej monety i organizacjami, które handlują wyłącznie produktami wytworzonymi naturalnie od lokalnych producentów. Zwiedziliśmy piękne miasto Lyon, spróbowaliśmy francuskiej kuchni, spacerowaliśmy po trasach regionalnego parku krajobrazowego Pilat, oglądaliśmy żyrafy, antylopy i egzotyczne rośliny w jednym z największych parków miejskich we Francji. Tańczyliśmy na pożegnalnym wieczorze w szkole, rozkręcając imprezę. Możemy sobie też pogratulować naszej znajomości języków obcych. Ogólnie było świetnie! Bierzcie udział w kolejnych projektach, bo warto.