foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Wyjazd do Hiszpanii w ramach programu Erasmus Plus

erasmus plus logo Learn today - apply tomorrow!

W dniach 21-28.04.2018 grupa składająca się z sześciu uczniów pod opieką dwójki nauczycieli P. Justyny Szczypek oraz p. Romualda Jakowczyka wybrała się na spotkanie partnerskie w gorącej Hiszpanii w miejscowości El Ejido. Hiszpanie przywitali nas w odświętnych (na)strojach, ponieważ w dniu naszego przyjazdu obchodzili Dzień Św. Marka - patrona rolników. Jest to jedno z najważniejszych świąt w tym regionie, więc zabawa trwała do późnej nocy.

Następnego dnia wybraliśmy się Wydziału Edukacji w Almerii, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie spotkania projektowego i powitanie. Po części formalnej wybraliśmy się na wycieczkę na przylądek Cabo de Gata. Było to niesamowicie fascynujące spotkanie z wybrzeżem Morza Śródziemnego! Następnego dnia odbyło się spotkanie z władzami miasta, po czym udaliśmy się do malowniczej, nadmorskiej turystycznej miejscowości Almerimar. Pogoda dopisywała, dużo słońca, turkusowe morze, wspaniałe potrawy! Kolejnego dnia wybraliśmy się na górską wyprawę do Parku Narodowego Sierra Nevada. Było bardzo wysoko i niezwykle widowiskowo. W następnych dniach skupiliśmy się na pracy projektowej. W trakcie kolejnych trzech dni Angelo - nauczyciel z Włoch, pomagał nam w realizacji naszego projektu. Po południu mieliśmy trochę czasu dla siebie, chociaż Hiszpanie bardzo się starali, abyśmy się nudzili! Na zakończenie przygotowali dla nas wspaniałe pożegnanie w hiszpańskich rytmach!

Był to wspaniały czas podziwiania egzotycznej przyrody, spektakularnych widoków, smakowania nowych potraw oraz intensywnej pracy.Bardzo dużo nauczyliśmy się o Hiszpanach! Zaprzyjaźniliśmy się z fantastycznymi ludźmi, z którymi chcemy zobaczyć się w przyszłości. Była to niesamowita przygoda, która dostarczyła nam niesamowitych wrażeń, których nigdy nie zapomnimy.

Hiszpania 01   Hiszpania 02

Hiszpania 03   Hiszpania 05

Hiszpania 06   Hiszpania 07

Hiszpania 04