ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Erasmus + „Mobile Apps - learn today, apply tomorow”

Wyjazd Grecja 02 Od 10 do 17 lutego, w Serres (Grecja) odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie partnerów projektu, w którym uczestniczyli: szkolny koordynator projektów europejskich Maria Rządkowska, nauczyciel informatyki Marek Nędzusiak i sześcioro uczniów: Julia Ginter (2c), Izabela Rosołek (2c), Hanna Łazarczyk (2a), Oskar Wiszowaty (2a), Witold Rządkowski (3c), Jan Bockenheim (1b). Rozpoczęliśmy współpracę z Hiszpanią, Włochami, Turcją i Grecją. Młodzi programiści z naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli stworzyli grę pamięciową opartą na zapamiętywaniu liczb. Nawiązaliśmy przyjazne relacje z uczniami innych narodowości i utrzymujemy z nimi kontakt. Nasz pobyt w Grecji nie był jedynie nastawiony na programowanie.

Udało nam się poznać grecką kulturę, nauczyć kilku tańców narodowych, spróbować tradycyjnych dań, zwiedzić najciekawsze zakątki Grecji, jak Cave of Alistrati- jaskinię uznawaną za najpiękniejszą w całej Grecji, bogatą w stalagmity, stalaktyty, stalagnaty, ornamenty, wzory i nacieki skalne; poznaliśmy także burmistrza Serres i podkszkoliliśmy swoje umiejętności komunikacyjne w kilku językach.

Już niedługo kolejne wyjazdy i kontynuacja projektu!

Wyjazd Grecja 01   Wyjazd Grecja 03

Wyjazd Grecja 04

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień