foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Goście z „Conscious Consumers of Future” z wizytą w naszej szkole

Erasmusplus W dniach 18 - 22 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się finał projektu „Concious Consumers of Future” realizowanego w ramach unijnego projektu edukacyjnego Erasmus +. Do Słupska przyjechali goście z Francji, Portugalii, Turcji i Włoch. Uczestnicy projektu odwiedzili zaawansowaną technologicznie oczyszczalnię ścieków w Słupsku, gdzie dowiedzieli się o tym, jak wielki wpływ na nasze życie ma woda, odwiedzili również nowoczesną elektrownię wodną, w której dowiedzieli się o znaczeniu odnawialnej energii oraz zwiedzili fabrykę okien Drutex, gdzie zapoznali się z nowatorskimi technologiami produkcji okien. Na zajęciach zorganizowanych w naszej szkole uczniowie stworzyli funkcjonalne meble z plastikowych butelek, w ten sposób zapoznali się z nowym, ekologicznym trybem życia „no waste”. Zagraniczni goście mieli także okazję poznać bliżej polską kulturę, kuchnię, zabytki i obyczaje. Uczestniczący w projekcie uczcili 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny wrzuceniem Marzanny do Słupi. Pomimo brzydkiej pogody, która towarzyszyła nam przez całą wymianę, wszyscy goście mile wspominają pobyt w naszym mieście.