foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Erasmus

Conscious Consumers of Future w akcji!

70874451 2531758546914131 3311707844377575424 n  

Uczniowie biorący udział w projekcie, troszcząc się o nasze wspólne środowisko oraz zdając sobie sprawę z potrzeb i związków człowieka z naturą, postanowili założyć ogród przed szkołą. Znajdą się tam nie tylko ciekawe rośliny, o które podczas projektu nauczycieli się dbać, ale również domki lęgowe dla ptaków i owadów.

W końcu Ziemia jest nasza wspólna i nie jest prezentem od przodków. Pamiętajmy, że pożyczyliśmy ją od naszych dzieci!

 

 

Czytaj więcej...

Conscious Consumers of Future – Wszyscy jesteśmy ekologiczni

Image 1 To prawda, że projekt, w którym uczyliśmy się jak rozumnie i świadomie żyć na naszej planecie, powoli dobiega końca. Wiemy, że nie dostaliśmy Ziemi w prezencie od przodków, ale pożyliśmy ją od następnych pokoleń. Poznaliśmy wiele sposobów na ekologiczne życie oraz sporo zarówno nowoczesnych technologicznie jak i tradycyjnych rozwiązań, które każdy z nas może wprowadzić do własnego stylu życia. Dzięki programowi Erasmus+, w naszej szkole pojawiły się kosze do segregacji śmieci oraz zgniatarki do puszek i butelek. Uczestnicy i uczestniczki projektu przeprowadzili serię zajęć dla uczniów naszej szkoły, pokazując jak niewiele wystarczy zmienić w swoich zwyczajach żeby zadbać o naszą planetę.  Parafrazując J.F.Kennedy’ego „We are all eco-friendly!”

Czytaj więcej...

Goście z „Conscious Consumers of Future” z wizytą w naszej szkole

Erasmusplus W dniach 18 - 22 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się finał projektu „Concious Consumers of Future” realizowanego w ramach unijnego projektu edukacyjnego Erasmus +. Do Słupska przyjechali goście z Francji, Portugalii, Turcji i Włoch. Uczestnicy projektu odwiedzili zaawansowaną technologicznie oczyszczalnię ścieków w Słupsku, gdzie dowiedzieli się o tym, jak wielki wpływ na nasze życie ma woda, odwiedzili również nowoczesną elektrownię wodną, w której dowiedzieli się o znaczeniu odnawialnej energii oraz zwiedzili fabrykę okien Drutex, gdzie zapoznali się z nowatorskimi technologiami produkcji okien. Na zajęciach zorganizowanych w naszej szkole uczniowie stworzyli funkcjonalne meble z plastikowych butelek, w ten sposób zapoznali się z nowym, ekologicznym trybem życia „no waste”. Zagraniczni goście mieli także okazję poznać bliżej polską kulturę, kuchnię, zabytki i obyczaje. Uczestniczący w projekcie uczcili 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny wrzuceniem Marzanny do Słupi. Pomimo brzydkiej pogody, która towarzyszyła nam przez całą wymianę, wszyscy goście mile wspominają pobyt w naszym mieście.

Goście z "Mobile Apps - learn today, apply tomorrow" z wizytą w naszej szkole

d  

Od 1 do 5 kwietnia gościli u nas przedstawiciele 4 krajów- Hiszpania, Włochy, Turcja i Grecja. Był to bardzo pracowity tydzień z zajęć programowania. Nasi goście mieli okazje poznać polską kulturę i kuchnię. Oprócz tego, uczestniczyliśmy w różnych atrakcjach, takich jak warsztaty robienia krówek Usteckich czy szkolna dyskoteka. Pożegnalną atrakcją był konkurs na najlepszą fotografię Słupskich murali. Wszystkie zdjęcia zostały oczywiście włączone do naszej aplikacji „Hello World”, która budujemy od prawie dwóch lat.

Video
Mobile Apps - learn today, apply tomorrow

Image 7 Pod koniec listopada, grupa 6 uczniów wraz z opiekunami projektu p. Marią Rządkowską i p. Markiem Nędzusiakiem spędzili tydzień na Sycylii, na międzynarodowym spotkaniu projektowym. Był to bardzo pracowity tydzień, wypełniony zajęciami z programowania. Było to już trzecie spotkanie w międzynarodowym składzie, więc powoli projekt dobiega końca, jednak udało się osiągnąć wszystkie założone cele - nasza aplikacja już działa! Oprócz lekcji prowadzonych tym razem przez nauczycieli z Polski, mieliśmy okazję pozwiedzać niezwykle malownicze okolice Modici i Syrakuz. Nasz wyjazd świetnie podsumowuje jedno zdanie: "Long live Erasmus+"!!!

Czytaj więcej...

Erasmus - wizyta w Portugalii

erasmus portugalia 4.11.2018 r. siedem uczennic naszego liceum wraz z opiekunami prof. Andrzejewską i prof. Rządkowską wybrało się na projektowy wyjazd do słonecznej Portugalii. Cały tydzień dziewczęta poznawały  kulturę i tradycje innych krajów, tj. Turcji, Włoch i Francji. Szybko zacisnęły się więzy przyjaźni między wszystkimi uczestnikami Erasmusa. Spotkania projektowe polegały na zapoznawaniu i omawianiu problemów związanych ze środowiskiem. Portugalskie słońce przygrzewało twarze, jedzenie bardzo smakowało, a widoki zostały w pamięci na zawsze.

Oby więcej takich przedsięwzięć!

Erasmus+ Lyon 2018

 

W dniach 13-19 maja wzięliśmy udział w kolejnym spotkaniu projektowym w ramach programu Erasmus + "Conscious Consumers of Future". Miejscem spotkania przedstawicieli pięciu państw było Liceum Rolnicze w miejscowości Saint Genis Laval obok Lyonu we Francji, a uczestnikami projektu byliśmy my, czyli uczniowie Zuzanna Bujak, Hubert Domański, Wanesa Dyś, Agata Kaliszczak, Wiktoria Kościelna, Julia Mielczarek i Emilia Rogowska, pod opieką nauczycieli Iwony Ziółkowskiej i Moniki Rutkowskiej. Wraz z uczniami i nauczycielami z Francji, Portugalii, Turcji i Włoch uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach w ramach tematu "Gospodarka i praca".

Czytaj więcej...