ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Partnerstwo szkół – nasi uczniowie na wymianie w Portugalii

W dniach od 25 maja do 2 czerwca grupa uczniów z naszego liceum wraz z opiekunem Panią Beatą Szlom odwiedziła jedną z portugalskich szkół średnich położoną w malowniczym miasteczku Fafe. Spotkanie odbyło się w ramach programu ,,Uczenie się przez całe życie - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół Comenius". Uczniowie mieszkali u tamtejszych rodzin i poznawali kulturę i obyczaje panujące w Portugalii. Poznali zasady panujące w szkole, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Przy sprzyjającej pogodzie wzięli udział w różnych zabawach sportowych, takich jak: paintball, pływanie kajakiem, czy przeskok na lince nad rwącym potokiem. Nie obeszło się także bez zwiedzania drugiego co do wielkości miasta Portugalii - Porto oraz pierwszej stolicy - Guimarães. Po nawiązaniu międzynarodowych przyjaźni uczniowie wrócili do Polski z bagażem nowych doświadczeń. Teraz z niecierpliwością oczekują na przyjazd portugalskiej grupy, która zagości w polskich domach od poniedziałku (8 czerwca) do niedzieli.

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień