Szkolenie dla członków Szkolnego Klubu Wolontariusza

zd tytuł na str szk szkol z centr wolont 27 kw

27 kwietnia odbyło się w naszej szkole dwugodzinne szkolenie dla członków Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele” , które przeprowadził przedstawiciel Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku.

Uczniowie rozmawiali o tym czym jest wolontariat, wykonywali różne ćwiczenia dotyczące m.in. sposobów porozumiewania się, cech, jakie wolontariusz powinien posiadać oraz tych, które nie są wskazane. Przydał się szary papier i kolorowe flamastry, gdyż spotkanie miał o charakter warsztatów. Na zakończenie wolontariusze zostali zapoznani z ofertami współpracy z innymi klubami i stowarzyszeniami.