Wolontariusze na warsztatach dietetycznych

warsztaty 27 listopada, w nagrodę za wygrany Konkurs Kulinarny "Mocni w niemarnowaniu" zorganizowany przez Bank Żywności w Słupsku, zostały przeprowadzone w szkole warsztaty dietetyczne dla członków Klubu Wolontariusza. Podczas zajęć z Panią Sylwią Laskowską, specjalistką od spraw żywienia, uczniowie dowiedzieli się między innymi o skutkach nadmiernego spożywania cukru, o trikach stosowanych przez producentów żywności, aby ukryć skład produktów, a także o sposobie obliczania swojego BMI czy też wagi należnej. Zajęcia były pouczające, zachęciły nas do zwrócenia większej uwagi na kaloryczność, ilość cukrów czy substancji słodzących w naszym pożywieniu oraz wprowadziły w problematykę żywności GMO i jej wpływu na nasze zdrowie.