foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza



70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Festiwal SALWA i nasi wolontariusze

1 W niedzielę 5 maja w godzinach 14.00 - 18.00 na deptaku przy Al. Wojska Polskiego został zorganizowany festiwal Salwa, podczas którego wolontariusze z naszego Szkolnego Klubu „Micek i przyjaciele” wspomagali Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek”.  Byliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zachęcała do pozostawienia datku dla dzieci z Zespołem Downa, rozdawała dorosłym ulotki z informacjami na temat stowarzyszenia, a najmłodsi otrzymywali od nas naklejki. Natomiast druga grupa wykonywała z dziećmi wiatraczki i w ten sposób umilała im czas i promowała działania Stowarzyszenia „Wiatraczek”. 

Wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji to:

3bg-Malwina Orłowska,

1b- Wiktoria Wolf,

1a- Aleksandra Korkosińska, Roksana Falkowska, Filip Więcek, Amelia Bukowska, Karolina Nowicka,

2a- Jakub Andrusiuk