“Micek i przyjaciele” wspiera WOŚP!

WOSP2019 W niedzielę 13 stycznia 2019 roku wolontariusze z klubu "Micek i przyjaciele" uczestniczyli w kweście zorganizowanej w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku zbierając pieniądze na specjalistyczny sprzęt dla szpitali dziecięcych.
Kilka dni wcześniej wolontariusze uczestniczyli w szkoleniu, które poprowadziła w naszej szkole przedstawicielka słupskiego sztabu WOŚP. Przez cały tydzień poprzedzający Finał WOŚP w Słupsku odbywały się różne wydarzenia wspierające akcję, np. w sobotę 12 stycznia nasi wolontariusze pomagali w zbiórce pieniędzy w kawiarni artystycznej “Antrakt”. Podczas Finału WOŚP wolontariusze, zaopatrzeni w identyfikatory, puszki i inne gadżety, ruszyli w przydzielone im rejony Słupska i choć pogoda nie dopisywała uśmiech z twarzy nie znikał dzięki miłym i życzliwym ludziom, którzy tak chętnie wspierali zbiórkę. W kilku kawiarniach wolontariusze otrzymali darmowy poczęstunek i ciepłą herbatę, a do swoich domów wrócili po godz. 16.00.

W zbiórce wzięli udział:
kl. 3 GIM – Natalia Janiak, Aleksandra Udzińska, Gabrysia Hołowiej, Magdalena Hyła, Dominika Kamińska, Julia Bzdek, Malwina Orłowska
kl. 1 LO – Roksana Falkowska, Wiktoria Wolf, Hubert Czarniak, Karolina Nowicka, Wiktoria Czernikowska, Kinga Nagórska, Wiktoria Śpiewak, Kinga Narodzonek, Amelia Bukowska
kl. 2 LO – Maja Bierka, Sandra Kruszewska