ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

bz 30 listopada i 1 grudnia (piątek, sobota) odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Bank Żywności w Słupsku. Celem akcji było wsparcie osób najbardziej potrzebujących pomocy m.in. samotnych rodziców, osób starszych, osób zmagających się z chorobami, ludzi, których nie stać na zakup żywności.

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Micek i przyjaciele” przeprowadzili zbiórkę żywności w Lidlu przy ulicy Kopernika.

W sumie we wszystkich supermarketach, w których przeprowadzono akcję udało się zebrać aż 10161,44 kg żywności!

W zbiórce żywności wzięli udział następujący wolontariusze:

kl. 3 GIM - Natalia Kowalewska, Martyna Formela, Julia Terefenko, Aniela Kurkiewicz, Aleksandra Udzińska, Natalia Janiak, Dominika Kamińska, Magda Hyła

kl. 1 LO - Aleksandra Kania, Wiktoria Kościelna, Emilia Łoboda, Martyna Klasa, Michał Siciński, Hubert Czarniak, Weronika Leśniowska, Roksana Falkowska, Zuzanna Desperak, Gabriela Szameja Stark, Natalia Wąsowicz, Łukasz Lemańczyk, Filip Więcek, Igor Łuszczyński, Mikołaj Kowalski, Kinga Narodzonek

kl. 2 LO Magdalena Chojnacka.