URSUS RACE SŁUPSK

FB IMG 1569483410522 21 września 2019 roku, w Parku Trendla, odbył się bieg "Ursus Race Słupsk". Podczas tego wydarzenia wolontariusze  z naszego Szkolnego Klubu " Micek i przyjaciele" z ogromnym zapałem pomogli przy nadzorze punktów biegu oraz przygotowaniu trasy. Wśród tych osób znaleźli się: Julia Dobranowska, Martyna Drywa i Zuzia Rokita, klasa 1C; Dawid Mikołajczak i Kamila Sterańczak, klasa 1A; Helena Minge, klasa 1D.
Mimo chłodnej pogody w dniu wydarzenia wolontariusze wykonali przeznaczone dla nich zadania znakomicie i nie mogą się doczekać kolejnej edycji biegu.
received 728496264240825

Nasi wolontariusze na ogólnopolskiej gali

Wspaniali

W ubiegły weekend 7-9 czerwca wolontariuszki z naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza "Micek i przyjaciele",Aleksandra Korkosińska (I a) oraz Kamila Telakowska (II D), uczestniczyły w XXV Finale Ogólnopolskiego Konkursu "Ośmiu wspaniałych". Uroczysta Gala miała miejsce 8 czerwca w Białogardzkim Centrum Kultury i Spotkań Europejskich. . Było to niesamowite przeżycie, gdyż dziewczyny miały możliwość wymiany doświadczeń, pomysłów i inicjatyw z innymi wolontariuszami uhonorowanymi tytułami "Wspaniałych".

Pomoc wolontariuszy w Bibliotece Pedagogicznej

62446689 676914352750097 5191382629156388864 n
W ramach działań naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza  ,,Micek i przyjaciele" cztery uczennice z klasy 3a gimnazjum (Julia Terefenko,  Helena Jurecka, Zuzanna Kaczmarska i Aniela Kurkiewicz) przez cały rok szkolny pomagały w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiej przy ul. Jaracza w Słupsku.
Ich pomoc polegała na przenoszeniu książek ze starych magazynów  do nowych, "wyłączaniu" książek  z systemu biblioteki oraz wielu innych "bieżących" zadań.
Wolontariuszki  odwiedzały bibliotekę systematycznie,  raz w tygodniu, a czasem nawet częściej. Tak podsumowały: 'Cieszymy się, że mogłyśmy pomóc. Było to dla nas  nowe doświadczenie.

Świętujemy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

61836371 1836143303198852 74402238159650816 n
5 czerwca nasi wolontariusze z Klubu "Micek i przyjaciele": Aleksandra Korkosińska (1a) oraz Jakub Andrus (2a) uczestniczyli w obchodach XIX Dnia Godności i Walki  z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami.
Przez cały dzień wspieraliśmy  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Wiatraczek" poprzez działania w sekcji kulinarnej oraz serwując napoje uczestnikom wydarzenia, tak licznie zgromadzonym w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Niezwykłą przyjemnością była dla nas pomoc podczas obchodów Dnia Godności, tym bardziej w tak piękny i słoneczny dzień.
Do zobaczenia za rok!

Festiwal SALWA i nasi wolontariusze

1 W niedzielę 5 maja w godzinach 14.00 - 18.00 na deptaku przy Al. Wojska Polskiego został zorganizowany festiwal Salwa, podczas którego wolontariusze z naszego Szkolnego Klubu „Micek i przyjaciele” wspomagali Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek”.  Byliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zachęcała do pozostawienia datku dla dzieci z Zespołem Downa, rozdawała dorosłym ulotki z informacjami na temat stowarzyszenia, a najmłodsi otrzymywali od nas naklejki. Natomiast druga grupa wykonywała z dziećmi wiatraczki i w ten sposób umilała im czas i promowała działania Stowarzyszenia „Wiatraczek”.

Wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji to:

3bg-Malwina Orłowska,

1b- Wiktoria Wolf,

1a- Aleksandra Korkosińska, Roksana Falkowska, Filip Więcek, Amelia Bukowska, Karolina Nowicka,

2a- Jakub Andrusiuk