Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

Dzień Dawcy Szpiku - zaangażowanie naszych wolontariuszy

IMG 20181008 220447

Podczas ostatniego  weekendu (6-7 października) członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza "Micek i Przyjaciele" (w składzie: Aleksandra Korkosińska, Antonina de Putter, Amelia Bukowska, Karolina Nowicka, Liliana Gierczak oraz Filip Więcek) włączyli się do obchodów Dnia Dawcy Szpiku pomagając przy rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla pięcioletniego Julka chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Czytaj więcej...

URSUS RACE SŁUPSK 2018 i nasi wolontariusze!

wolontariat

22 września (sobota) jako grupa wolontariuszy z naszego klubu ,,Micek i przyjaciele” w składzie: Magda Hyła, Dominika Kamińska, Karolina Nowicka, Amelia Bukowska, Michał Chaciński, Pablo Sobański i Sandra Kruszewska mieliśmy okazję uczestniczyć w URSUS RACE SŁUPSK 2018.

Po przyjeździe na miejsce do Parku Trendla w Lasku Południowym pomogliśmy w przygotowaniach do imprezy, czyli biegu na 5 km z przeszkodami. Zostaliśmy przydzieleni do “obstawiania” trasy podczas biegu i pilnowania przeszkód czekających na uczestników wydarzenia, natomiast na mecie wręczaliśmy sportowcom pamiątkowe medale.

Do domów wróciliśmy z szerokimi uśmiechami i dobrymi humorami.

Podziękowania od Stowarzyszenia WIATRACZEK

PODZIEKOWANIE 1 PODZIEKOWANIE 2   PODZIEKOWANIE 3

Wolontariusze dzieciom!

wolontariusze dzieciom

W sobotę 2 czerwca w Parku Kultury i Wypoczynku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięli udział wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele”.

Dostaliśmy tym razem zadanie specjalne - zabawę z dziećmi, więc całe popołudnie umilaliśmy dzieciom chwile robiąc wraz z nimi kolorowe wiatraczki, malując twarze.

Pogoda dopisała, najmłodsi zadowoleni - zadanie dobrze wykonane!

Dzień Dziecka z naszymi wolontariuszami

wolontariusze dzien dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w piątek po południu w Parku Kultury i Wypoczynku odbyła się impreza dla najmłodszych. Wolontariusze z naszego szkolnego klubu mieli za zadanie dopilnować, aby zabawa przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. Rozdawaliśmy słodkości i napoje oraz malowaliśmy dzieciom twarze. Atmosfera, która panowała podczas imprezy była cudowna i nie popsuł jej nawet deszcz, a wszystkich na koniec czekał poczęstunek w postaci kiełbasek.

*/