70 lecie1

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

bz 30 listopada i 1 grudnia (piątek, sobota) odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Bank Żywności w Słupsku. Celem akcji było wsparcie osób najbardziej potrzebujących pomocy m.in. samotnych rodziców, osób starszych, osób zmagających się z chorobami, ludzi, których nie stać na zakup żywności.

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza ,,Micek i przyjaciele” przeprowadzili zbiórkę żywności w Lidlu przy ulicy Kopernika.

W sumie we wszystkich supermarketach, w których przeprowadzono akcję udało się zebrać aż 10161,44 kg żywności!

Czytaj więcej...

Wolontariusze na warsztatach Młodzieżowej Szkoły Liderów

MSL 19 października 2018r., w piątek o 14:30, odbyło się pierwsze spotkanie Młodzieżowej Szkoły Liderów w SCOPiES przy ul. Niedziałkowskiego 6. W warsztatach uczestniczyło 14 uczniów z różnych szkół w przedziale wiekowym 15-18, w tym aż 7 z naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Kilkugodzinne warsztaty (razem 6 )odbywały się (poza pierwszym) w soboty. Początkowo zajęcia miały na celu integrację wszystkich uczestników, następnie przeszliśmy do zadań, których celem było przygotowanie nas do pracy grupowej. Każdy miał okazję przekonać się czy nadaje się na lidera grupy. Rozwiązywaliśmy również różnorodne testy psychologiczne.

Szkolenie było bardzo ciekawie prowadzone, na każdym z nich mogliśmy nauczyć się czegoś zupełnie nowego.

Wolontariusze, którzy ukończyli warsztaty w Młodzieżowej Szkole Liderów to:
Kamila Telakowska, Hubert Czarniak, Roksana Falkowska, Kinga Narodzonek, Marta Depta , Aleksandra Korkosińska i Filip Więcek.

Micek dla Seniorów

29 listopada wolontariusze naszego klubu „Micek i przyjaciele” gościli w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Bezpieczna Przystań i pomogli zorganizować tam Andrzejki dla Seniorów. Przygotowali: wróżby, zabawy i gry. Wszyscy dobrze się bawili.

Celem naszego projektu było przede wszystkim zatarcie granicy międzypokoleniowej. W ramach projektu, raz w tygodniu, przez cały listopad, odwiedzaliśmy Seniorów i spędzaliśmy wspólnie czas. Naszym Seniorom bardzo dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że zobaczymy się jeszcze nie raz. Wolontariuszami zaangażowanymi w projekt byli: Kornelia Chocianowska, Helena Drzazgowska, Martyna Formela, Alicja Górmińska, Natalia Janiak, Natalia Kowalewska, Mikołaj Kowalski, Igor Łuszczyński, Aleksandra Udzińska, Kamila Telakowska i Daria Żuralska.

Przedsmak świąt z Wiatraczkiem

wol w

27 listopada 2018 roku dwie wolontariuszki z naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza, Roksana Falkowska i Weronika Leśniowska, uczestniczyły w popołudniowych warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych “Wiatraczek”.
Dziewczyny pomagały dzieciom wykonać różnorodne ozdoby świąteczne. Spotkanie nie tylko pomogło w rozwijaniu umiejętności manualnych wszystkich uczestników warsztatów, ale pozwoliło również poczuć magie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Wolontariusze dla Hospicjum

wpieramy hospicjum

W dniach 1 i 2 listopada na cmentarzu komunalnym w Słupsku odbyła się zbiórka na rzecz hospicjum. W kweście brało udział około 20 wolontariuszy z naszej szkoły. Jak co roku dostaliśmy żółte chustki, czerwone puszki i kalendarzyki dla wrzucających datki. Zostaliśmy podzieleni na grupy 2-3 osobowe, a każda grupa została przydzielona do jednej z sześciu bram. W tym roku pogoda była wyjątkowo przyjazna, dlatego też z jeszcze większą przyjemnością kwestowaliśmy. Na koniec w hospicjum czekał na nas słodki poczęstunek i gorąca herbata.
W akcji udział wzięli :
Bukowska Amelia, Bzdek Julia, Chojnacka Magdalena, Czarniak Hubert, Falkowska Roksana, Formela Martyna, Hyła Magdalena, Kamińska Dominika, Kania Aleksandra, Kowalewska Natalia, Kurkiewicz Aniela, Kwiatkowska Julia, Nowicka Karolina, Orłowska Malwina, Różycka Alicja, Śmigiel Justyna, Terefenko Julia.

*/