Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Politechnika Młodzieżowa

Matematyka w ramach PM

Reszka

W ostatni piątek, 25 listopada, odbyły się zajęcia w ramach Politechniki Młodzieżowej przy II LO w Słupsku. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjów wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pana Krzysztofa Reszkę. Udowadniał on jak ciekawa i zajmująca może być matematyka. Uczniowie, oprócz ciekawostek matematycznych, poznali też rzeczy przydatne podczas konkursów i egzaminów.

Następne spotkanie odbędzie się 16 grudnia 2016r. (piątek, godzina 16:00, sala 114). Pani Iwona Andrzejewska poprowadzi zajęcia z biologii- „Zasady klasyfikacji organizmów”. Serdecznie zapraszamy.

Harmonogram zajęć

Zajęcia w ramach Politechniki Młodzieżowej

w roku szkolnym 2015/2016

Temat Prowadzący Termin
Matematyka w życiu mgr Krzysztof Reszka 20-XI-2015r.
Kolorowa chemia mgr Anna Domańska 11-XII-2015r.
Pomiary fizyczne. Zabawki w fizyce. mgr Krzysztof Kaluga 15-I-2015r.
Ciekawa optyka mgr Romuald Jakowczyk 12-II-2015r.
Ciekawostki biologiczne mgr Iwona Andrzejewska 11-III-2015r.
Programowanie robotów mgr Marek Nędzusiak 8-IV-2015r.
Bryły bezklejowe dr Aneta Mikucka 13-V-2015r.

Początek zajęć o godzinie 16:00.

Sala Fizyki II (113) po stronie liceum

DEKLARACJA UCZESTNICTWA

Deklaracja uczestnictwa do pobrania w formatach MS WORD i PDF

DEKLARACJA UCZESTNICTWA

Regulamin PM

POLITECHNIKA MŁODZIEŻOWA
W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM
W SŁUPSKU

Honorowy Patronat:

Prezydent Miasta Słupska
Rektor Politechniki Koszalińskiej
Pomorski Kurator Oświaty
Scania Production Słupsk S.A.

1. INFORMACJE OGÓLNE

§ 1
  1. Politechnika Młodzieżowa, zwana dalej PM działa w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Mickiewicza w Słupsku.
  2. Udział w zajęciach organizowanych przez PM jest bezpłatny.
  3. Uczestnictwo w zajęciach jest dobrowolne.
  4. Maksymalna liczba uczestników PM będzie określana, co semestr, przed rozpoczęciem rekrutacji.

Czytaj więcej...

*/