Klasa Zerowa AGH

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

Od września rusza w naszej szkole Rok Zerowy AGH

RokZerowy 200nAkademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica z Krakowa (5 lokata w Rankingu Uczelni Akademickich - Perspektywy 2018) postanowiła od września 2018 roku uruchomić Rok Zerowy w II Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Słupsku – porozumienie w tej sprawie podpisał Dyrektor Szkoły Mariusz Domański oraz prorektor ds. kształcenia AGH prof. dr hab. Inż. Wojciech Łużny.

Rok Zerowy AGH w II LO realizowany będzie od klasy I roku szkolnego 2018/2019 Realizacja merytoryczna Roku Zerowego AGH polega na organizacji kursów przygotowawczych z matematyki, fizyki i chemii realizowanych na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Kursy te mają na celu lepsze przygotowanie młodzieży do egzaminów maturalnych z ww. przedmiotów.

Oprócz kursów, akcja obejmuje także wycieczki naukowe na AGH, spotkania z profesorami AGH w uczelni i macierzystej szkole. Każdy kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych.

*/