foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Miejskie Koło Robotyki

kolo robot6

Miejskie Koło Robotyki
przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku

 

Celem powstania i działalności koła jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży związanych z programowaniem i robotyką. Mamy nadzieję przyciągnąć uczniów, którzy są kreatywni, chcą tworzyć i programować nowe urządzenia, a być może wiążą swoją przyszłość z robotyką lub informatyką.

Pośrednim celem jest przygotowanie młodzieży do udziału w konkursach o tematyce związanej z automatyką i robotyką. Nasze koło ma już kilka sukcesów na tym polu. Należą do nich między innymi 1 miejsce w I Słupskim Konkursie Robotyki „RobotS” oraz 9 miejsce w kategorii Mini-Sumo „jeden na jeden” i 2 miejsce w walkach zbiorowych w ogólnopolskim konkursie Diversity organizowanym przez firmę Motorola Solutions z Krakowa.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży szkolnej i realizowane będą wielokierunkowo. Będą to warsztaty oparte przede wszystkim na zestawach Lego Mindstorms, ale dla bardziej zaawansowanych przewidziane są zajęcia programowania mikrokontrolerów Atmega oraz opartych między innymi na tych układach, robotów klasy minisumo.
Szczegółowe informacje dotyczące pracy koła oraz zapisów będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej http://robot.slupsk.pl.