Wiedźmin w Teatrze Muzycznym w Gdyni

 kadr 2 ze spektaklu wiedzmin10. marca klasy IIa, IIc i część klasy IId uczestniczyły w spektaklu pt.”Wiedźmin” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Ekipie Teatru Muzycznego w Gdyni udało się dokonać bardzo trudnej sztuki, jaką jest nie tylko przygotowanie dobrego musicalu na podstawie dzieła literackiego, ale też sprawienie, że znakomicie się to ogląda i słucha.

Spektakl powstał na bazie opowiadań "Miecz przeznaczenia", "Kwestia ceny", "Ostatnie życzenie", "Coś więcej", "Okruch lodu". Jego głównym bohaterem jest białowłosy Geralt z Rivii, wiedźmin o wielkiej mocy. Podobnie jak pozostali wiedźmini, potrafi on korzystać z magii i przygotowany jest do walki z potworami. Geralt nie jest jednak zwykłym najemnikiem, trudniącym się płatnym eliminowaniem złych stworów. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych.

Wśród kluczowych postaci opowieści o wiedźminie jest jego ukochana, czarodziejka Yennefer i księżniczka Ciri - jedyna dziewczynka obdarzona zdolnościami magicznymi, przeznaczona Geraltowi poprzez tzw. Prawo Niespodzianki. Towarzyszem i przyjacielem Geralta jest bard Jaskier.

Choć opinie o spektaklu są zróżnicowane, to i tak warto go zobaczyć.kadr 1 ze spektaklu wiedzmin

Strona archiwalna

Strona archiwalna

 baner_skf.jpg Zlote-liceum-2020_150.jpg    office365.jpg
 korpus_solidarności.jpg  Baner TV Soplica