Biwak integracyjny uczniów klas pierwszych za nami

zdjęcie grupowe biwakowiczówOd wielu lat początek września w II LO wygląda tak samo: przed południem uczniowie klas pierwszych gromadzą się w auli na inauguracji roku szkolnego, po południu udają się na biwak integracyjny. 

4 września br. uczniowie wszystkich klas pierwszych wraz z opiekunami i wychowawcami - Emilią Przemską, Iwoną Tłuchowską, Krzysztofem Kalugą, Małgorzatą Szwajkowską i Dorotą Kłos - udali się do Ośrodka Lazur-bis w Rowach.

Trzy spędzone wspólnie dni wypełnione były po brzegi.

Zaczęliśmy od lektury dokumentów szkolnych: Statutu Szkoły i WSO. Spacerowaliśmy brzegiem morza, tańczyliśmy „belgijkę”, piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem, wzięliśmy udział w podchodach, a przede wszystkim mieliśmy czas na to, by się poznać: wychowawcy i nauczyciele z uczniami oraz uczniowie z uczniami.

Centralnym momentem biwaku w Rowach okazała się rywalizacja między klasami: na najciekawszą inscenizację ballady Adama Mickiewicza i konkurs wiedzy o II LO. Jury konkursowe w składzie: Dorota Konkol, Monika Rutkowska, Maja Majerowska,  Iwona Andrzejewska i Artur Ruciński czuwało nad przebiegiem konkursowych potyczek.

Zwyciężyła klasa 1d: uczniowie zaprezentowali zaskakującą, zabawną i niezwykle   barwną interpretację ballady Świtezianka oraz wykazali się rozległą wiedzą o II LO.

Klasie i wychowawczyni gratulujemy!

młodzież na plaży

młodzież na plaży cz.2

budynek pensjonatu Bis Lazur

Klasa 1 F na plaży

żółw z piasku na plaży

Strona archiwalna

Strona archiwalna

 baner_skf.jpg Zlote-liceum-2020_150.jpg    office365.jpg
 korpus_solidarności.jpg  Baner TV Soplica