II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza



70 lecie1

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

 

Osiągnięcia SKE

 


Przez kilka lat działalności Szkolnego Klubu Europejskiego uczniowie należący do niego osiągali bardzo wiele sukcesów.
Prezentujemy osiągnięcia wyłącznie z zakresu tematyki unijnej.

 



Przedstawiamy część z nich poniżej.



Rok szkolny 2011/2012

VII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie p.t. "Gwiezdny Krąg"

- Mariusz Bąk - laureat (III miejsce) etapu centralnego


II Ogólnopolska Olimpiada o Integracji Europejskiej

- Natalia Janiak, Karolina Burdzińska – finalistki etapu okręgowego


IX Ogólnopolski Konkurs „Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Powrót do szkoły”

- III miejsce w etapie wojewódzkim
Drużyna w składzie: Emilia Adler, Magdalena Mróz, Karolina Pakuła


IX Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Polska w Unii” organizowany przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego

- Adriana Picz, Natalia Janiak, Karolina Burdzińska, Aleksandra Szymoniak – udział w eliminacjach wojewódzkich


Wojewódzki Konkurs o UE „Z Prezydencją na Ty”

- Szymon Smentek – laureat (II miejsce)
- Mariusz Bąk – laureatka (IV miejsce)
- Natalia Janiak – laureatka (V miejsce)


Konkurs o Unii Europejskiej „Przystanek: Bruksela”

- Mariusz Bąk – laureat (III miejsce)
Nagroda główna – wizyta studyjna w instytucjach UE w Brukseli


X Międzypowiatowy Festiwal Kultury Europejskiej Ustka 2012

- Mariusz Bąk III miejsce za prezentację multimedialną pt. „Hiszpania”


Konkurs Komisji Europejskiej „Moja droga do Europy zaczyna się w domu”

- Adriana Picz, Kamila Krzemińska, Joanna Złotowska – udział w etapie ogólnoeuropejskim


Ogólnopolski Konkurs Przedstawicielstwa KE w Polsce „Mój pierwszy krok w wolontariat”

- Emilia Adler, Magdalena Mróz, Karolina Pakuła – udział w etapie ogólnopolskim



Rok szkolny 2010/2011





VII Europejska Olimpiada Społeczno-Prawna 



Etap warszawski


- Małgorzata Masłyk – laureatka (VII miejsce)

- Jakub Borucki– uczestnik

Etap brukselski

- Małgorzata Masłyk – laureatka (IV miejsce)
Wyjazd studyjny do instytucji unijnych w Brukseli


I Ogólnopolska Olimpiada „System prawa Unii Europejskiej”
zorganizowana przez Uniwersytet Białostocki

- Marcin Grzelak – laureat etapu centralnego (VI miejsce)
Wyjazd studyjny do Brukseli na zaproszenie posła do PE Krzysztofa Liska


VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej p.t. "Gwiezdny Krąg"




I MIEJSCE (laureaci) w etapie ogólnopolskim - jako drużyna w składzie:


- Małgorzata Masłyk

- Marcin Grzelak

- Mariusz Bąk



Nagrodą wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim ufundowana przez posła do PE Jarosława Wałęsę





II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Perspektywy Europy – Europa XXI w.” – organizowany przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego



- Małgorzata Masłyk – laureatka etapu centralnego (I miejsce)

- Marcin Grzelak – finalista etapu centralnego



VIII Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Polska w Unii” organizowany przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego



- Małgorzata Masłyk – laureatka

- Mariusz Bąk – laureat

- Magdalena Bola –finalistka etapu wojewódzkiego



I Wojewódzki Konkurs „Europa – Wiedza – Kultura”

- Marcin Grzelak – laureat (II miejsce)
- Małgorzata Masłyk – laureatka (VI miejsce)

Nagrodą wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim ufundowana przez posła do PE Jana Kozłowskiego



I Wojewódzki Konkurs o Unii Europejskiej „Posłuchaj młodzieży… Prezydencja Polski w Unii Europejskiej 2011”

Zespół:
- Magdalena Bojarojć
- Martyna Roskowińska
- Mariusz Bąk

laureatami II miejsca w finale 



IX Międzypowiatowy Festiwal Kultury Europejskiej Ustka 2011

- Magdalena Bojarojć
- Martyna Roskowińska
- Mariusz Bąk
- Krzysztof Mularewicz
III miejsce za prezentację multimedialną pt. „Włochy”



Rok szkolny 2009/2010


VIII Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Akademię Humanistyczną w Pułtusku

- Remigiusz Rutkowski - uczestnik etapu centralnego



XIII Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Uniwersytet Szczeciński

- Remigiusz Rutkowski – laureat etapu centralnego (IX miejsce)
- Marcin Grzelak – finalista etapu centralnego (XXV miejsce)



VI Europejska Olimpiada Społeczno-Prawna

Etap warszawski

- Małgorzata Masłyk – finalistka (XV miejsce)
- Edyta Wirkus – uczestniczka



V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej p.t. "Gwiezdny Krąg"

I MIEJSCE (laureaci) w etapie ogólnopolskim - jako drużyna w składzie:

- Edyta Wirkus
- Remigiusz Rutkowski
- Marcin Grzelak

Nagrodą wizyta studyjna w Parlamencie Europejskim ufundowana przez europosła Jarosława Wałęsę



VII Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Polska w Unii” organizowany przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego

- Magdalena Bola – laureatka (III miejsce)
- Karol Lubarski – laureat (VIII miejsce)



Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Perspektywy Europy” – organizowany przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego

- Edyta Wirkus – laureatka etapu centralnego (III miejsce)
- Dawid Storman – finalista etapu centralnego
- Małgorzata Masłyk – finalistka etapu centralnego
- Malwina Dwulit - finalistka etapu centralnego


V edycja Internetowego Konkursu „ABCUE” organizowanego przez Biuro Eurodeputowanego Janusza Lewandowskiego

Laureaci – wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli:
- Malwina Dwulit
- Justyna Nowak
- Remigiusz Rutkowski
- Dastin Głuszyk
- Arnold Nowak
- Dawid Storman
- Paweł Gnaciński
- Kinga Wnęk


Rok szkolny 2008/2009

VII Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Akademię Humanistyczną w Pułtusku

- Natalia Woźniak - uczestniczka etapu centralnego
- Dagmara Krysiak - uczestniczka etapu centralnego


V Europejska Olimpiada Społeczno-Prawna

Etap brukselski

- Dagmara Krysiak - finalistka - V miejsce
- Jakub Zawadzki - uczestnik finału- X miejsce

Wizyta studyjna w instytucjach unijnych w Brukseli - marzec 2009 r.

Etap warszawski

Dwoje laureatów:
- Dagmara Krysiak – IV miejsce
- Jakub Zawadzki - VIII miejsce

Finalistka :
- Malwina Dwilit


IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pt. "Gwiezdny Krąg"

I MIEJSCE (laureaci) w etapie ogólnopolskim - jako drużyna w składzie:

- Dagmara Krysiak
- Natalia Woźniak
- Remigiusz Rutkowski

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Jestem Europejczykiem” organizowany przez eurodeputowanego Dariusza Rosatiego

Laureatki
- Monika Storman – I miejsce
- Joanna Popiel – I miejsce

Wizyta studyjna w instytucjach unijnych w Brukseli 14 -17 kwietnia 2009 r.


VI Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Polska w Unii” organizowany przez Ośrodek Badań Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego

- Natalia Woźniak – laureatką – I miejsce
- Justyna Łyszyk – laureatką – II miejsce
- Dagmara Krysiak – laureatką – IV miejsce
- Jakub Zawadzki – laureat – VI miejsce
- Remigiusz Rutkowski – finalistą etapu wojewódzkiego

Rok szkolny 2007/2008:


VI Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Akademię Humanistyczną w Pułtusku.

- Piotr Müller - laureat III miejsca etapu centralnego
- Dagmara Krysiak - uczestniczka etapu centralnego

Czytaj więcej (etap okręgowy) Czytaj więcej (etap centralny)

XII Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Uniwersytet Szczeciński.

- Natalia Woźniak - finalistka etapu centralnego - 21 miejsce
- Remigiusz Rutkowski - uczestnik etapu centralnego - 41 miejsce
- Jakub Zawadzki - uczestnik etapu centralnego - 42 miejsce
Za zdobycie pierwszych trzech miejsc w etapie okręgowym wygrali wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Czytaj więcej (etap okręgowy) Czytaj więcej (etap centralny)

IV Europejska Olimpiada Społeczno-Prawna

Etap brukselski

Troje laureatów:
- Piotr Müller - I miejsce - laureat
- Dagmara Krysiak - II miejsce - laureatka
- Natalia Woźniak - XI miejsce - uczestniczka finału

Etap warszawski

Troje laureatów:
- Piotr Müller - I miejsce
- Dagmara Krysiak - VI miejsce
- Natalia Woźniak - VIII miejsce


Dwoje finalistów:
- Natalia Stoltman - XXI miejsce
- Jakub Zawadzki - XXII miejsce

Czytaj więcej (etap warszawski) Czytaj więcej (etap brukselski)

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pt. "Gwiezdny Krąg",

I MIEJSCE (laureaci) w etapie ogólnopolskim - jako drużyna w składzie:
- Dagmara Krysiak
- Piotr Müller
- Natalia Woźniak
Czytaj więcej

IV edycja Internetowego konkursu "ABCUE" organizowanego przez Biuro Eurodeputowanego Janusza Lewndowskiego

Laureaci (wyjazd do PE w Brukseli:)
Marlena Bereźniak, Kinga Palińska, Justyna Plewa, Jakub Pająk - kl. Ib
Izabela Heromin, Natalia Pawlak, Edyta Wirkus - kl. Ic
Agnieszka Hryniewiecka - kl. IIIb

Laureaci (nagrody rzeczowe):
Adrian Bohatkiewicz, Paulina Górska, Radosław Górecki, Dagmara Krysiak, Justyna Łyszyk, Natalia Niemczycka, Monika Ratajczyk, Natalia Stoltman, Monika Szczerba, Radosław Cyman, Malwina Dwulit, Aleksandra Giejbo, Magdalena Gil, Magdalena Idzikowska, Magdalena Muchowska, Kamila Niemczycka, Anna Powideł, Monika Storman, Mariusz Szczerba, Weronika Depka Prondzinska, Daria Drapalska, Piotr Dumanowski, Dastin Głuszyk, Rafał Kiempa, Dawid Krupej, Anna Linke, Krzysztof Łepek, Wioleta Turska, Katarzyna Wójtowicz, Jakub Zawadzki, Izabela Żurawska.


Ogólnopolski Konkurs Europejski pt. "Co zmieniło sie w Twoim życiu dzięki funduszom unijnym"

- Marlena Bereźniak - wyróżnienie

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2006/2007:


V Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Akademię Humanistyczną w Pułtusku.

- Klaudia Szymańska - laureatka 8 miejsca etapu centralnego
- Piotr Müller - uczestnik etapu centralnego


XI Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Uniwersytet Szczeciński.

- Klaudia Szymańska - finalistka etapu centralnego - 25 miejsce
- Przemysław Rogiński - uczestnik etapu centralnego - 46 miejsce (I miejsce w eliminacjach okręgowych - nagroda wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli)
- Piotr Müller - uczestnik etapu centralnego - 46 miejsce (III miejsce w eliminacjach okręgowych - nagroda wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli)
- Artur Rutkowski - uczestnik etapu centralnego - 67 miejsce


II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pt. "Gwiezdny Krąg",

I MIEJSCE (laureaci) w etapie ogólnopolskim - jako drużyna w składzie:
- Dagmara Krysiak
- Piotr Müller
- Klaudia Szymańska

Zwycięzcy wygrali wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli


V edycja konkursu "Polska w Unii"

I miejsce - Piotr Müller - jedna z nagród: wyjazd do Belgii, Holandii, Lukemburga
II miejsce - Klaudia Szymańska - jedna z nagród: wyjazd do Belgii, Holandii, Lukemburga
III miejsce - Dagmara Krysiak



III edycja Internetowego konkursu "ABCUE" organizowanego przez Biuro Eurodeputowanego Janusza Lewndowskiego

Laureaci (wyjazd do PE w Brukseli:)
Artur Rutkowski, Klaudia Szymańska, Anna Kątnik - kl.IIIc
Katarzyna Żurawska, Magdalena Boiwko, Izabela Chłopecka - kl. IIIf
Natalia Woźniak,Paulina Omelańska, Aleksandra Szymczak - kl. Ic
Marcin Deniziuk, Aleksandra Rutkowska - kl. IIf
Marek Matczak - kl.Id

Laureaci (nagrody rzeczowe):Piotr Müller, Joanna Pawlak - kl. IIc
Katarzyna Wójtowicz, Magdalena Muchowska, Klaudia Matyjaszewska, Marta Skocelas, Monika Ratajczyk, Dorota Łukomska, Marta Knap, Marta Murawska, Dagmara Krysiak, Aleksandra Józefowska kl. Ic
Anna Linke, Aleksandra Giejbo, Malwina Kowalska, Paulina Kalska, Magdalena Langa, Marta Tomasiak, Jakub Klimczuk - kl.IIf
Agnieszka Birnbaum, Justyna Pawlak, Łukasz Świątek, Łukasz Klafka, przemysław Rogiński, Marzena Nowicka - kl.IIIc
Katarzyna Krupinska, Monika Szczerba, Monika Motyl, Stanisław Kuczyński - kl. Id
Jakub Zawadzki, Magdalena Gil, Justyna Łyszyk, Natalia Stoltman - kl.If
Marta Klasa, Oliwia Burdeńska - kl.IIb
Mirosław Szyfelbain - kl. IIIf
Mariusz Szczerba - kl.IIe


V edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

I miejsce w województwie - jako drużyna w składzie:
- Dagmara Krysiak
- Piotr Müller
- Natalia Woźniak

Rok szkolny 2005/2006:

IV Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Pułtusku.

Finalistka etapu centralnego (krajowego) - Agnieszka Birnbaum
Uczestnik etapu centralnego (krajowego) - Piotr Müller


X edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanej przez Uniwersytet Szczeciński

Finał krajowy:
14. miejsce - tytuł laureata - Agnieszka Birnbaum (IIC)
16. miejsce - tytuł laureata - Aleksandra Przybylska (IIIC)
24. miejsce - tytuł finalisty - Karolina Rokicka (IIIC)
42. miejsce - tytuł finalisty - Przemysław Rogiński (IIC)
57. miejsce - tytuł uczestnika eliminacji centralnych - Piotr Müller (IC)

Uczniowie zdobywając tytuł laureata eliminacji okręgowych (kwalifikujących do etapu centralnego), wygrali wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

I Ogólnopolski Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pt.: "GWIEZDNY KRĄG"

Miejsce III zajęła drużyna w składzie: Agnieszka Birnbaum, Karolina Rokicka i Przemysław Rogiński.

Pomorski Konkurs "Polska w Unii"

I miejsce - Agnieszka Birnbaum - jedna z nagród: wyjazd do Belgii, Holandii, Lukemburga
III miejsce - Klaudia Szymańska i Przemysław Rogiński


II edycja Internetowego konkursu "ABCUE" organizowanego przez Biuro Eurodeputowanego Janusza Lewndowskiego

Laureaci (wyjazd do PE w Brukseli:)
Łukasz Klafka, Artur Rutkowski, Klaudia Szymańska, Paulina Kalska, Piotr Müller, Przemysław Rogiński, Marta Tomasiak, Magdalena Boiwko, Aleksandra Wolska.

Nagrody rzeczowe otrzymali dodatkowo:
Nina Cieślińska, Adriana Dwulit, Joanna Pawlak, Tomasz Pytlak, Karolina Rokicka, Edyta Wasiniewska, Izabela Chłopecka, Justyna Pawlak, Katarzyna Piechowska, Magdalena Seweryńska, Sławomir Środa, Monika Świderska, Edyta Treder, Karolina Wrycza, Małgorzata Głogowska, Anna Kątnik, Marcin Szymanowicz, Paulina Wnuk, Karolina Chojnacka, Paulina Jabłońska, Małgorzata Przewies, Mirosław Szyfelbain, Łukasz Świątek, Tomasz Grzelak, Malwina Nowak, Krzysztof Perchacz, Kamil Salicki, Kamila Stec, Patrycja Wieliczko, Katarzyna Żurawska, Karolina Kuligowska, Katarzyna Toporkiewicz, Ewelina Kostrubiec, Sylwia Kozłowska, Magdalena Reichert,


IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

III miejsce w województwie - jako drużyna w składzie:
- Artur Rutkowski
- Klaudia Szymańska
- Łukasz Świątek

Rok szkolny 2004/2005:

III Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Pułtusku.

XVII miejsce - laureatka etapu centralnego (krajowego) - Barbara Biela
Finalistka etapu centralnego (krajowego) - Agata Tomasiak
Uczestnik etapu centralnego (krajowego) - Andrzej Mielnik


IX edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanej przez Uniwersytet Szczeciński

II miejsce - laureatka etapu centralnego (krajowego) - Barbara Biela
Finalistka etapu centralnego (krajowego) - Paulina Chodakowska


II edycja konkursu "Polska w Unii

III miejsce - Barbara Biela
IV miejsce - Karolina Rokicka
XVI miejsce - Artur Rutkowski


Internetowy konkurs "ABCUE" organizowany przez Biuro Eurodeputowanego Janusza Lewndowskiego

Laureaci: Barbara Biela, Karolina Rokicka, Paulina Chodakowska, Artur Rutkowski, Łukasz Klafka.

Nagroda: Wyjazd do Brukseli.


Konkurs organizowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego Annę Fotygę na pracę "Jak rozumiesz pojęcie suwerenności Polski w zjednoczonej Europie"

Laureaci: Karolina Rokicka, Michalina Grzelka, Artur Rutkowski.

Nagroda: Wyjazd do Brukseli.


III edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

III miejsce w województwie - jako drużyna w składzie:
- Justyna Pawlak
- Artur Rutkowski
- Łukasz Świątek

Rok szkolny 2003/2004:

II Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Pułtusku.

XVI miejsce - laureatka etapu centralnego (krajowego) - Barbara Biela


VIII edycja Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej organizowanej przez Uniwersytet Szczeciński

Finalistka etapu centralnego (krajowego) - Barbara Biela


I edycja konkursu "Polska w Unii"

Barbara Biela - III miejsce

Konkurs - rejs "Płyniemy po klucze do Europy"

Laureatem i uczestnikiem rejsu do Brukseli został Andrzej Mielnik


V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Integracji Europejskiej

Andrzej Mielnik - finalista
Tomasz Krzemiński - finalista

Rok szkolny 2002/2003:

VII Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Uniwersytet Szczeciński.

- Barbara Biela - uczestniczka eliminacji centralnych


IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Integracji Europejskiej

Barbara Biela - finalistka
Paulina Chodakowska - finalistka

Rok szkolny 2001/2002:

VI Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej organizowana przez Uniwersytet Szczeciński.

Małgorzata Dziem - laureatka (XII miejsce)


III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Integracji Europejskiej

Anna Koterska - uczestniczka eliminacji centralnych
Krzysztof Lewenstam - uczestnik eliminacji centralnych
Stanisław Wiechowski - uczestnik eliminacji centralnych

*/