Konkurs Polonistyczny dla Gimnazjalistów – rozstrzygnięty!

kalamaz pioro 26 kwietnia 2018 r. już po raz ósmy został przeprowadzony w naszej szkole

Konkurs Polonistyczny dla GimnazjalistówCzy znasz język ojczysty?”.

Miło nam stwierdzić, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy o języku polskim oraz umiejętnością sprawnego posługiwania się nim w różnych sytuacjach komunikacyjnych. W ósmej edycji Konkursu wzięło udział 17 gimnazjalistów
z Ustki, Redzikowa, Kępic i Słupska.

Komisja konkursowa w składzie: Dorota Kłos i Iwona Płóciennik po sprawdzeniu prac uczestników wyłoniła następujących zwycięzców konkursu:

· Marek DRWAL Społeczne Gimnazjum UTO w Ustce

· Laura MOSZKO Społeczne Gimnazjum UTO w Ustce

· Michał KOZIAREK Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Kępicach

· Paweł SZCZEPAŃSKI Społeczne Gimnazjum nr 1 STO w Słupsku

Choć nasze przedsięwzięcie miało formę konkursu, która przecież wiąże się z pojęciem rywalizacji, pragniemy podkreślić, że wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami. Ich sukces polega na samym rozumienia, iż język jest naszym wspólnym dobrem, a umiejętność posługiwania się tym wyjątkowym narzędziem w sposób rozumny i świadomy należy do naszych obowiązków.

Osobom nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Płóciennik