foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Ogólnopolski konkurs "Młody Innowator"

IMG 4488 Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT od lat realizuje inicjatywy służące wsparciu rozwoju kreatywności uczniów, szczególnie w zakresie przygotowania specjalistów potrzebnych gospodarce oraz prowadzi działania mające na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży naukami ścisłymi i technicznymi. Co roku Naczelna Organizacja Techniczna zaprasza do młodzież udziału w ogólnopolskim konkursie "Młody Innowator". Konkurs ma za zadanie zachęcić dzieci i młodzież do innowacyjnego myślenia.  Mam ogromną przyjemność poinformować że Jury XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mlody Innowator przyznało II miejsce w kategorii Gimnazjum uczniom klasy 3a: Martynie Sadowskiej, Dominikowi Zielinskiemu,Kubie Dąbrowskiemu oraz Michalowi Grądzkiemi.

Uczniowie przedstawili innowacyjny projekt Misia Cicholubisia - urządzenia do identyfikacji źródeł hałasu w środowisko dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 12 czerwca w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta gala, na której nasza drużyna otrzymała wiele cennych nagród.

Gratulacje dla naszych Młodych Wynalazców!!!!

IMG 4486   IMG 4487

IMG 4489   IMG 4491

IMG 4492