ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

PROJEKT EDUKACYJNY

Konkurs Wodociagi 001 12 czerwca na uczniów klasy 2ag czekała mała niespodzianka. Podczas niecodziennej lekcji chemii dwie grupy prezentowały projekty edukacyjne. Jeden zatytułowany "Chemia w kuchni", kolejnymówiący owodzie, najbardziej rozpowszechnionym związku na kuli ziemskiej.
Podczas przedstawiania pierwszego tematu, grupa, w której skład wchodzą: Maja Kalinowska, Oliwia Żurawik, MaximeRetkiewicz, Michał Chaciński, Hubert Domański oraz Igor Grześ poruszyła aktualne problemy społeczeństwa. Duża część dotyczyła zdrowego odżywiania się. Uczniowie mogli posłuchać o barwnikach czy witaminach, diecie vege a nawet garnkach, a raczej, w których gotować, a których jak najszybciej się pozbyć.
Rówieśnikom zaprezentowaliśmy wiele doświadczeń. Sami mogli przekonać się, jak nadmierna ilość coli wpływa na nasze zęby lub ile białka znajduje się w fasoli. Całość podsumowała prezentacja multimedialna, kolorowe plakaty i opisy doświadczeń.

 

W trakcie drugiego projektu Martyna Najmrocka razem z Pablo Sobanskim opowiedzieli nam co nieco o wodzie, jej znaczeniu albo sposobach oszczędzania. Najistotniejsze informacje umieścili w przejrzystej prezentacji. Ponadto popisali się dużą wiedzą na temat H2O, wytrwale odpowiadali na zadawane pytania. Idealnym podsumowaniem był test smaku kilku rodzajów wody. Jak się okazało, woda wodzie nie równa... W ramach przedsięwzięcia czeka na nas jeszcze wycieczka do oczyszczalni ścieków "Wodociągi Słupsk", którą już odwiedziliśmy.

Razem z pozostałymi członkami obu grup projektowych mamy nadzieję, że po takich zajęciach, coraz większa ilość osób będzie zwracać uwagę na to, co tak naprawdę, spożywa każdego dnia. Liczymy również, że zamiast długiej gorącej kąpieli wybierzecie szybki prysznic...

Oliwia Żurawik 2ag

Konkurs Wodociagi 002   Konkurs Wodociagi 003

Konkurs Wodociagi 004   Konkurs Wodociagi 005

Konkurs Wodociagi 007   Konkurs Wodociagi 008

Konkurs Wodociagi 009   Konkurs Wodociagi 006

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień