II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

RobotS

robot s2017 m26 kwietnia 2018 roku w Słupskim „Elektryku” zorganizowano Słupski Konkurs Robotyki RobotS. Była to już czwarta edycja tego konkursu. W zawodach udział wzięło 50 zawodników - uczniów słupskich szkół oraz kilku uczniów Szkoły Podstawowej w Malechowie. Naszą szkołę reprezentowała ekipa w składzie Kasia Janczylik, Justyna Grunwald, Oskar Wiszowaty, Wojtek i Maciej Prądzyńscy, Kacper Ochnik, Piotr Arcimowicz, Paweł Perechuda i Michał Buchar. Natomiast Miejskie Koło Robotyki, działające przy naszej szkole reprezentowali Mikołaj Zdunek i Hubert Kacprowski.

Konkurs rozegrano w kategoriach: Juniorbot, Juniordragster i Freestyle(szkoły podstawowe) oraz Lego Sumo, Lego Linefollower, Minisumo i Linefollower (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Sam udział w konkursie okazał się nie lada sukcesem, gdyż wymagał od zawodników skrupulatnego skonstruowania i zaprogramowania robota. Najlepiej wywiązali się z tego zadania Paweł Perechuda - II miejsce w Linefollower i III miejsce w Minisumo oraz Kacper Ochnik - II miejsce w Minisumo.

Opiekę nad drużyną sprawował Marek Nędzusiak.

robo1   robo2

robo3   robo4

robo5   robo6

*/