II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama MickiewiczaBaner Tesla

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Infosłupia 2018

infoslupia1 W ubiegły czwartek 12 kwietnia 2018r. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbyły się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego "Infosłupia". Do półfinału zakwalifikowało się 34 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 3 gimnazjalistów z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Nasze liceum reprezentowali Oskar Wiszowaty, Wojciech Stelmaszczuk, Paweł Perechuda (2a) oraz Grzegorz Boroszko (3a). Gimnazjum natomiast reprezentował Maciej Prądzyński (3a gimnazjum).

Po teście wiedzy informatycznej do ścisłego finału zakwalifikowali się Grzegorz Boroszko i Maciej Prądzyński, w którym każdy zajął I miejsce w swojej kategorii.

Opiekunem uczniów jest pan Marek Nędzusiak.

Gratulacje.

infoslupia2   infoslupia3

*/