foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

4. edycja konkursu języka angielskiego „Track&Field”

track „Skoro człowiek przesypia prawie jedną trzecią swego życia, to powinien starać się maksymalnie wykorzystać nieliczne godziny, kiedy to nie leży bez świadomości. Jak najwięcej zrobić, jak najwięcej przeczytać, jak najwięcej się nauczyć i jak najwięcej pojąć z tego świata, na którym jest tylko gościem. I jak najwięcej dać temu światu…”. ~ Małgorzata Musierowicz

Podążając za słowami polskiej pisarki, 31 ambitnych, młodych osób postanowiło efektywnie wykorzystać czas i spróbować swoich sił w wieloboju organizowanym przez klasę IID LO wraz z wych. p. prof. Marią Rządkowską. 20 marca 2018 w murach II Liceum Ogólnokształcącego odbyła się 4. edycja konkursu języka angielskiego „Track&Field”.

Tegoroczny turniej stanowił alternatywną formę nauki, miał na celu wymianę doświadczeń lingwistycznych wśród młodzieży, a także przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych. Czwarta edycja umożliwiła uczniom placówek oświatowych na terenie miasta, a także z Bierkowa, Potęgowa, Sławna i Ustki zaprezentowanie swojego poziomu języka angielskiego w rozmaitych zadaniach – literowaniu, krzyżówkach czy uzupełnianiu brakujących wyrazów. Nie zabrakło również pytań o znajomość kultury Wysp Brytyjskich. Konkurs „Track&Field” pozwolił na wyłonienie najzdolniejszych uczniów, którzy z dumą przyjęli jedną z nagród – imienne zaproszenie zachęcające do podjęcia kolejnego etapu nauki w murach II Liceum. Zdobywcą pierwszego miejsca okazał się Oliwier Jakubowski, uczeń Gimnazjum nr 2 w Słupsku. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Gid ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku, a trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Świnder, również z Gimnazjum nr 2 w Słupsku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i dziękujemy za podjęcie trudu rywalizacji. Wyrazy wdzięczności należą się również nauczycielom, za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Zaskoczeni tak licznym zainteresowaniem, dziękujemy wszystkim biorącym udział, a także zaangażowanym w przygotowanie konkursu i mamy nadzieję na wysoką frekwencję w przyszłorocznej edycji.