foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

E(x)plory 2018

E(x)plory to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów skierowanych do młodych naukowców. 23 lutego 2018r. w Szczecinie, zakończyła się edycja Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory. Walczono o miejsca w finale Konkursu, który odbędzie się 24-26 października w Gdyni.

Miło nam poinformować, że wśród ośmiorga zwycięzców znalazło się troje uczniów naszego liceum: Natalia Kempa (3b), Anna Kuźmińska (3b) i Błażej Smorawski (2a) - autorzy projektu: „Jak pomóc mizofonikom, czyli fizyka w służbie medycyny”. Opiekunem zwycięskiej ekipy jest Krzysztof Kaluga.

Gratulujemy wszystkim drużynom (i ich opiekunom) biorącym udział w konkursie, tym bardziej, że jury wielokrotnie podkreślało wysoki poziom tegorocznej rywalizacji.

FOTOGALERIA