II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Konkurs Naukowy E(x)plory

Explory logoMiło nam poinformować, że projekty siedmiu zespołów z naszej szkoły zostały zakwalifikowane do Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory.

W konkursie swoje pomysły naukowe może zgłaszać młodzież do lat 20. Jego zwycięzcy wygrywają niezwykle cenne nagrody rzeczowe oraz reprezentują Polskę w prestiżowych konkursach międzynarodowych na całym świecie.

Nasi młodzi naukowcy i tytuły ich projektów:

• Magdalena Wietrzyńska, Ludwika Korniat, Bartosz Nowosadko Małgorzata Kliszcz: „Pozostałości cmentarza żydowskiego w Słupsku – próba inwentaryzacji”

• Anna Kuźmińska, Natalia Kempa, Błażej Smorawski:

„Jak pomóc mizofonikom, czyli fizyka w służbie medycyny”

• Weronika Leśniowska, Roksana Falkowska:

„Kość Niezgody – czy w Słupsku potrzebne są wybiegi dla psów”

 

• Martyna Sadowska, Michał Grądzki, Dominik Zieliński, Jakub Dąbrowski:

„Rozterki Misia Uszatka – identyfikacja źródeł hałasu w środowisku dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”.

• Kamila Biernacka, Karolina Lisowska:

„Wpływ infradźwięków na rozkład materii organicznej i rozwój pleśni”

• Adrian PlutoProndziński, Wojciech Zacharski:

Udoskonalony Układ Chłodzenia – „D.E.S. – Dual Engine System”, czyli innowacyjna koncepcja funkcjonowania silnika spalinowego i układu chłodniczego z zastosowaniem silnika Sterlinga”

• Julia Kalinowska, Kornel Raczyński:

„Czyste powietrze dla każdego”

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom (Agacie Kolatowicz, Grażynie Linder, Romualdowi Jakowczykowi, Krzysztofowi Kaludze i Warcisławowi Machurze). Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

*/