foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza



70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

NIEPODLEGŁOŚCIOWE ZAWODY STRZELECKIE

10 listopada 2017 r. na strzelnicy szkolnej odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wzięło w nich udział 31 uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik zawodów miał do oddania 15 strzałów ocenianych.

Miano Najlepszego Strzelca tych zawodów zdobyli: wśród uczniów gimnazjum Agata Kaliszczak (kl. III c), wśród licealistów Ignacy Gutowski (kl. I a) – obydwoje zostali nagrodzeni okolicznościowymi pucharami.

W klasyfikacji indywidualnej licealistów - wśród dziewcząt: Lena Jeżewska (kl. I d) zajęła I m., Martyna Zakonek (kl. I c) – II m., Wiktoria Kachelek (kl. I c) – III m., wśród chłopców: Ignacy Gutowski – I m., Dawid Żyliński (kl. I a) – II m., Jan Lubarski (kl. III a) – III m.

W klasyfikacji indywidualnej gimnazjalistów – wśród dziewcząt: Agata Kaliszczak – I m., Klaudia Pastwa (kl. III c) – II m., Julia Macko (kl. III c) – III m., wśród chłopców: Dorian Królak (kl. III c) – I m., Szymon Kuczkowski (kl. II a) – II m., Dawid Nagórski (kl. III c) – III m. Wszyscy uczniowie, którzy zajęli miejsca I – III otrzymali pamiątkowe dyplomy i zostali nagrodzeni medalami.

Opiekun kola strzeleckiego S. Stefański

FOTOGALERIA