II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu "Matematyka bez granic"

matematyka bez granic Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Mathematiques sans frontieres" mający charakter zawodów międzyklasowych. Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu. Objęła ona 87 klas szkół francuskich. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność w krajach Europy Zachodniej. Okazało się, że już po siedmiu latach liczba uczestników wzrosła do 2 745 klas, przy czym udział w zawodach wzięło ponad 27 tysięcy uczniów w wieku od 15-17 lat pochodzących z ponad 20 krajów.
W konkursie uczestniczą zespoły klasowe, które rozwiązują zadania, łamigłówki matematyczne. Jedno zadanie jest w języku obcym, którego rozwiązanie należy zredagować również w tym języku.
W tym roku szkolnym odnotowaliśmy znaczący sukces:
 
w kategorii gimnazjów
  • klasa III a zajęła I miejsce w regionie (10 w kraju)
  • klasa III b zajęła XI miejsce w regionie (35 w kraju)
 
w kategorii liceów
  • klasa I a zajęła I miejsce w regionie (12 w kraju)
  • klasa I d zajęła VII miejsce w regionie (31 w kraju)
  • klasa I c zajęła X miejsce w regionie (35 w kraju).
Klasy III a i I a zostały zaproszone na uroczystość wręczenia nagród, które odbędzie się 20 czerwca 2017r w I LO w Gdańsku.
 
Serdecznie gratulujemy klasom i ich opiekunom!
 
(strona konkursu: http://www.mbg.uz.zgora.pl/)
 

*/