II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

O Rosji wiedzą wszystko!

 DSC0018 25 maja w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku odbył się X Konkurs Wiedzy o Rosji "Ścieżkami Rosji", organizowany przez Instytut Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Kolejny raz nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie z problematyką współczesnej Rosji, jej historią i wielowiekową kulturą.

  • I miejsce - Miłosz Rogiński kl. 2b
  • II miejsce - Adrian Pluto-Prondziński kl. 2a
  • III miejsce - Michał Harmaciński kl 1b.
  • wyróżnienie - Filip Buka kl. 2b

Również 25 maja, reprezentantka II LO – Wanesa Dyś (kl. I d) - odniosła wspaniały sukces – zwyciężyła w VII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej, organizowanym przez CKiJR oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku.

Bardzo licznie zgromadzona publiczność w MDK usłyszała szereg utworów prezentujących szerokie spektrum rosyjskiej muzyki. Od piosenek dziecięcych, przez utwory m.in. Ałły Pugaczowej, Lube, Poliny Gagariny, po pieśni ludowe. Na scenie pojawili się zarówno soliści jak i zespoły. Można było usłyszeć wykonania przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz osób dorosłych. Gościem specjalnym był rosyjski muzyk Daniel Hertzov. Wystąpił on w przerwie i wykonał kilka utworów znanych rosyjskich twórców. Gratulacje! Krystyna Walner nauczyciel języka rosyjskiego

 DSC1681    DSC1689

 DSC1693   dyplom wanesa Dys

*/