II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

II Słupskie Potyczki Matematyczne

potyczki 25 maja 2017 roku w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku odbyły się II Słupskie Potyczki Matematyczne, których organizatorami byli I LO oraz Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej. W ramach rozgrywek należało między innymi skleić kulę z papieru, rozwiązać arcytrudne sudoku czy odgadnąć nazwy pojęć matematycznych w grze w kalambury. Nasi reprezentanci śpiewająco poradzili sobie z każdą z konkurencji i zwyciężyli, gładko pokonując pozostałe słupskie szkoły. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę podczas zmagań a p. Krzysztofowi Reszce, p. Elżbiecie Piekarniak oraz p. Anecie Mikuckiej za profesjonalne przygotowanie uczestników.

 

dyplom Potyczki matematyczne

*/