foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

,,Obcy atakują - młodzi odkrywcy badają gatunki inwazyjne’’

60779925 862877974046346 3536547002911293440 n 16 maja piętnastu uczniów klasy 1B, o kierunku biologiczno-chemicznym, miało okazję wziąć udział w projekcie ,,Obcy atakują - młodzi odkrywcy badają gatunki inwazyjne’’, organizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Dzięki niezwykłej uprzejmości Uniwersytetu Gdańskiego mieli oni okazję odwiedzić Stację Biologiczną, należącą do Wydziału Biologii UG. Czas szkolenia wynosił sześć godzin, podczas których młodzi naukowcy dowiedzieli się jak wykorzystywać metodę GIS w badaniach botanicznych, a także czym są biologiczne inwazje. Zostały przeprowadzone zajęcia terenowe, podczas których nauczyli się wypełniać kartę obserwacji a także korzystać z profesjonalnego wyposażenia zapewnionego przez organizatorów. Finał projektu odbędzie się w październiku 2019 roku, do tego czasu uczestnicy z wielką przyjemnością będą badać występowanie roślin inwazyjnych na terenie Słupska. 

Szkolny koordynator projektu: Katarzyna Nowacka