foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

FINAŁ 68 OLIMPIADY FIZYCZNEJ

Olimpiada Fizyczna1 Olimpiada Fizyczna2 Miło mi poinformować, że w ogólnopolskim finale 68 OLIMPIADY FIZYCZNEJ Maksymilian Sapkowski (klasa 3a, matematyczno-fizyczna) zdobył tytuł FINALISTY, co będzie skutkowało wynikiem 100% z fizyki na maturze oraz możliwością przyjęcia na większość kierunków studiów. Finał odbył się w Warszawie (od 5 do 9 kwietnia 2019r.) i składał się z dwóch części: doświadczalnej i teoretycznej.

Warto zaznaczyć, że Olimpiada Fizyczna jest jedną z najtrudniejszych olimpiad przedmiotowych. Zadania   i doświadczenia są oryginalne, niespotykane w dostępnych zbiorach zadań. O skali trudności olimpiady niech świadczy fakt, iż mimo możliwości korzystania podczas zawodów z kompletu podręczników do szkół średnich i z zeszytu stukartkowego z własnymi notatkami, niewielu z uczestników uzyskuje wynik powyżej 50%. Tym większe gratulacje należą się Maksymilianowi.

Krzysztof Kaluga