foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Track&Field 2018

„Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć”
~ Napoleon Hill

Tymi słowami opatrzona była jubileuszowa, piąta edycja konkursu języka angielskiego Track&Field rokrocznie organizowana przez klasę III D LO pod czujnym okiem p. prof. Marii Rządkowskiej. Dnia 21 listopada 2018 roku 19 osób postanowiło efektywnie wykorzystać czas i spróbować swoich sił w wieloboju. Tegoroczny turniej stanowił alternatywną formę nauki, miał na celu wymianę doświadczeń lingwistycznych wśród młodzieży, a także przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych. Piąta edycja umożliwiła uczniom szkół podstawowych i klas gimnazjalnych na terenie powiatu zaprezentowanie swojego poziomu języka angielskiego w rozmaitych zadaniach – literowaniu, krzyżówkach czy uzupełnianiu brakujących wyrazów. Nie zabrakło również pytań o znajomość kultury Wysp Brytyjskich.


Konkurs „Track&Field” pozwolił na wyłonienie najzdolniejszych uczniów, którzy z dumą przyjęli jedną z nagród – imienne zaproszenie zachęcające do podjęcia kolejnego etapu nauki w murach II Liceum. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i dziękujemy za podjęcie trudu rywalizacji. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do zwycięzców konkursu: I miejsce: Magdalena Cymek II miejsce: Wiktor Malek III miejsce: Hanna Łyczko Dziękujemy również nauczycielom prowadzącym za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.

FOTOGALERIA