foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

STRZELCY II LO dla Niepodległej

ZawodyStrzeleckie9 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zawodach Strzeleckich z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prawie 30 uczniów rywalizowało w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej (kpn 20) w kategorich: grupa podstawowa i grupa zaawansowana. W grupie podstawowej wśród dziewcząt zwyciężyła Martyna Lesiak (kl. I a), Łucja Mieliwodzka - II miejsce, Wiktoria Czernikowska - III m. (obie z kl. I b), a wśród chłopców zwyciężył Mikołaj Mordal (kl. I a), Filip Koska (kl. I b) - II miejsce, Oskar Gac (kl. I a) - III miejsce. W grupie zaawansowanej wśród dziewcząt zwyciężyła Julia Mańkowska (kl. I b), Agata Kaliszczak (kl. I a) - II miejsce, Lena Jeżewska (kl. II d) - III miejsce, wśród chłopców Łukasz Nastaj (kl. I d) - I miejsce, Kasper Szarek (kl. II c) - II miejsce, Maciej Wolski (kl. III a) - III miejsce. Najlepsi strzelcy zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodzeni pamiątkowymi medalami.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów.
Opiekun uczniów St. Stefański