foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Konkurs historyczny na 100-lecie odzyskania Niepodległości

WhatsApp Image 2018 11 13 at 17.25.44 5 listopada 2018 w V LO im. Z. Herberta odbył się Miejski Konkurs Wiedzy Historycznej. Konkurs składał się z dwóch etapów, pierwszy w którym należało wykonać prezentację multimedialną lub napisać pracę na wcześniej wskazany temat, etap drugi to test wiedzy historycznej.
9 listopada w gmachu V LO odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Uroczyste popołudnie zostało zakończone koncertem z okazji 100-lecia Niepodległości pt. „Niepokonana”.
Miło nam poinformować, że to uczniowie naszej szkoły znaleźli się w ścisłej czołówce: Michał Kolada ( Id) – I miejsce, Oskar Gac (I a) – III miejsce, Michał Łobocki ( Id) – V miejsce i Łukasz Nastaj ( Id ) wyróżnienie.
Uczniowie wykazali się znajomością literatury naukowej, umiejętnością pracy ze źródłami oraz dużą wiedzą historyczną, gratulacje .

 

WhatsApp Image 2018 11 13 at 17.26.28