foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Jasełka

  21 grudnia 2018 r. w auli naszej szkoły, miały miejsce świąteczne “Jasełka”. Przedstawienie przygotowały głównie uczennice z klas pierwszych, przy wsparciu kolegów - oczywiście nie mogło zabraknąć choćby Józefa czy Trzech Królów. Na szczególne uznanie zasługuję liczny udział aktorów z klasy IB LO. Tegoroczne “Jasełka” stały się swoistą “Śpiewogrą”, opowiadającą poprzez śpiew kolęd i pastorałek o wydarzeniach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. “Kolędników” wspierał zespół muzyczny złożony z uczennic z klas IA, IIIA, IIIC , grających na skrzypcach, fletach i pianinie. Nie zabrakło oczywiście stajenki, siana i świątecznych choinek. Widownia  z zapałem włączyła się w śpiew powszechnie znanych kolęd i pastorałek. Długie godziny prób zakończyły się sukcesem, dwukrotnie wystawiane przedstawienie zyskało aplauz widzów. 

Nad przygotowaniami czuwały Dorota Kłos i Halina Machura.

FOTOGALERIA