Muzeum Mediów

W bieżącym roku szkolnym klasa II e naszego liceum pracowała nad projektem edukacyjnym polegającym na zorganizowaniu w szkole wystawy starych i nowych mediów.
Nadrzędnym celem projektu było rozbudzanie świadomości uczniów na temat ogromnej roli mediów we współczesnym świecie. Ponadto poszerzenie ich wiedzy o mediach rozumianych jako narzędzia komunikowania oraz przekazywania treści, a co za tym idzie, przygotowanie młodzieży do świadomego i krytycznego odbioru różnego rodzaju komunikatów medialnych. Nie bez znaczenia było także kształtowanie zdolności uczniów do współpracy w grupie, potrzebnej do przygotowania projektu.
Przez kilka miesięcy uczniowie gromadzili eksponaty reprezentujące różnego rodzaju media oraz zdobywali wiedzę na temat ich rozwoju i historii.
13 kwietna 2012 wystawa pod nazwą Muzeum Mediów została udostępniona dla zwiedzających, a uczniowie II e wystąpili w roli ekspertów, prezentujących zgromadzone eksponaty.
Kolejnym ich zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnych dokumentujących przebieg wydarzenia.
Oto wyniki pracy uczniów II e. Zobaczcie sami.

Muzeum_Mediow_1
Muzeum_Mediow_2