foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

„Jak nie czytam, jak czytam”

8 czerwca uczniowie klas 2bg i 3bg oraz II LO pod opieką pani Ewy Siwiec wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Pracę rozpoczęłyśmy poprzedniego dnia od spotkania w bibliotece szkolnej i przygotowania plakatów promujących czytelnictwo.
Nad wymyśleniem ciekawych haseł ciężko pracowały uczennice klasy 3bg: Natalia Buszman, Zuzia Hubisz i Iza Depta oraz 2bg: Magda Hyła, Dominika Kamińska, Natalia Andrzejewska, Kasia i Asia Wietrzyńskie. Następnego dnia przynieśliśmy do szkoły nasze ukochane książki, a z biblioteki odebraliśmy kolorowe balony. Udaliśmy się na boisko w towarzystwie opiekunów: pani Lidii Cymek, pana Dariusza Bownika i pani Małgorzaty Zamorskiej – Hyła. Podczas happeningu pan Dyrektor Mariusz Domański zainicjował czytanie fragmentów przyniesionych książek. W tym czasie na schodach przed szkołą uczniowie liceum zagłębiali się w czytaniu swoich lektur z panią Sylwią Milczarek. Bawiliśmy się doskonale udowadniając jak ważne są dla nas książki ,zachęcając tym samym wszystkich do czytania.

W przyszłym roku znów chętnie weźmiemy udział w takim wydarzeniu.

Magda Hyła uczennica klasy 2bg

FOTOGALERIA