ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

„Jak nie czytam, jak czytam”

8 czerwca uczniowie klas 2bg i 3bg oraz II LO pod opieką pani Ewy Siwiec wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Pracę rozpoczęłyśmy poprzedniego dnia od spotkania w bibliotece szkolnej i przygotowania plakatów promujących czytelnictwo.
Nad wymyśleniem ciekawych haseł ciężko pracowały uczennice klasy 3bg: Natalia Buszman, Zuzia Hubisz i Iza Depta oraz 2bg: Magda Hyła, Dominika Kamińska, Natalia Andrzejewska, Kasia i Asia Wietrzyńskie. Następnego dnia przynieśliśmy do szkoły nasze ukochane książki, a z biblioteki odebraliśmy kolorowe balony. Udaliśmy się na boisko w towarzystwie opiekunów: pani Lidii Cymek, pana Dariusza Bownika i pani Małgorzaty Zamorskiej – Hyła. Podczas happeningu pan Dyrektor Mariusz Domański zainicjował czytanie fragmentów przyniesionych książek. W tym czasie na schodach przed szkołą uczniowie liceum zagłębiali się w czytaniu swoich lektur z panią Sylwią Milczarek. Bawiliśmy się doskonale udowadniając jak ważne są dla nas książki ,zachęcając tym samym wszystkich do czytania.

W przyszłym roku znów chętnie weźmiemy udział w takim wydarzeniu.

Magda Hyła uczennica klasy 2bg

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień