foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

GIMMISIE

GimMisie

Drogi Czytelniku,

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. To właśnie tego dnia Józef Piłsudski przejął władze wojskową oraz naczelne dowództwo nad Polską Siłą Zbrojną. 10.11.1918 r. komendant I Brygady Legionów został powitany na Dworcu Głównym. Na wieść o powrocie Piłsudskiego do Warszawy Tymczasowy Rząd Republiki Polskiej oddał mu się do dyspozycji. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Budowa niepodległej Polski dopiero się zaczynała. Przed państwem, które po 123 latach niewoli znów pojawiło się na mapie, była jeszcze walka o przebieg granic i ziem mających wchodzić w skład II Rzeczpospolitej. W 1937 roku, sejm RP uznał, że Święto Niepodległości Polacy obchodzić będą 11 listopada jako rocznicę odzyskania przez naród polski niepodległego państwa oraz jako dzień związany z wielkim dowódcą, Józefem Piłsudskim, zwycięskim wodzem narodu w walkach o wolność ojczyzny.

 W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd w naszym pisemku wiele artykułów będzie poświęconych różnym odcieniom wolności. Zapoznać się będzie można także z ofertą kinowo-filmową, modą (nie tylko współczesną), zdradzimy tajemnicę przygotowania patriotycznych ciasteczek, powiemy gdzie najlepiej spędzić wakacje oraz zadbamy o bezpieczeństwo podczas letniej przerwy.

Wszystkim naszym Czytelnikom dziękujemy za obecność nie tylko w tym roku szkolnym. Życzymy udanych i niezapomnianych wakacji.

Redakcja

Zapraszamy do lektury nowego numeru gazetki szkolnej GIMMISIE.

http://mam.media.pl/published/issue/10515/18224