foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Wycieczka do Trójmiasta

30.05.2018 uczniowie klasy 2 b i 3 c gimnazjum wybrali się wraz z wychowawczyniami P. Iwoną Ziółkowską oraz Justyną Szczypek oraz p. Małgorzatą Zamorską - Hyła na wycieczkę do Trójmiasta.  Program był bardzo bogaty, więc wyruszyliśmy już o godzinie 7.00! Na początek udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie przewodnik oprowadził nas szlakiem najsłynniejszych budowli. Po krótkiej przerwie odwiedziliśmy Muzeum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej. Były to miejsca, które wielu z nas odwiedziło pierwszy raz i które skłoniły nas do refleksji  i zadumy. Spędziliśmy tam dużo czasu,  na chwilę zanurzając się w odległych i trudnych wydarzeniach historycznych.  Kolejnym naszym krokiem była już rozrywka. Pojechaliśmy do Gdyni do Teatru Muzycznego na genialna sztukę pt. Notre Damme de Paris.  Sztuka ta wywarła na nas ogromne wrażenie, a owacje na stojąco trwały 10 minut!

Do domu wróciliśmy ok godz. 24.00. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

FOTOGALERIA