Wycieczka do Trójmiasta

30.05.2018 uczniowie klasy 2 b i 3 c gimnazjum wybrali się wraz z wychowawczyniami P. Iwoną Ziółkowską oraz Justyną Szczypek oraz p. Małgorzatą Zamorską - Hyła na wycieczkę do Trójmiasta.  Program był bardzo bogaty, więc wyruszyliśmy już o godzinie 7.00! Na początek udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie przewodnik oprowadził nas szlakiem najsłynniejszych budowli. Po krótkiej przerwie odwiedziliśmy Muzeum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej. Były to miejsca, które wielu z nas odwiedziło pierwszy raz i które skłoniły nas do refleksji  i zadumy. Spędziliśmy tam dużo czasu,  na chwilę zanurzając się w odległych i trudnych wydarzeniach historycznych.  Kolejnym naszym krokiem była już rozrywka. Pojechaliśmy do Gdyni do Teatru Muzycznego na genialna sztukę pt. Notre Damme de Paris.  Sztuka ta wywarła na nas ogromne wrażenie, a owacje na stojąco trwały 10 minut!

Do domu wróciliśmy ok godz. 24.00. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!