Viva Salamanca

Salamanca 03 “Znać inny język to jak posiadać drugą duszę.”
Charlemagne

Salamanka jest nowoczesnym, jasnym i radosnym miastem, w którym to uczniowie klas 2a i 3a gimnazjum mieli przyjemność szlifować język hiszpański. Salamanka to miasto o fascynującej historii, pełne życia i energii. Dzięki licznej populacji studentów różnych narodowości przyciąga uczniów z całego świata - również uczniów z naszego polskiego Mickiewicza!

Wspaniała Plaza Mayor była wyznacznikiem centralnych punktów naszych wieczornych spotkań w samym sercu miasta. Każdego popołudnia i do późnych godzin nocnych nie marnowaliśmy czasu, który z resztą i tak był zaprogramowany, jak w szwajcarskim zegarku. Wskazują na to wspaniałe wycieczki nie tylko po mieście, które zobaczycie na poniższych zdjęciach, ale również wycieczka do Avili i Segowii.

Prowincja miasta nie tylko oferuje naukę, lecz również ciekawe szlaki kulinarne. Najciekawszym okazał się Ruta de Tapas, czyli szlak hiszpańskich specjałów. Podczas pobytu w szkole językowej Mester zdasz sobie sprawę, że nauka języka hiszpańskiego nie jest tak trudna, jak mogłaby się wydawać na początku. Po zapoznaniu się z hiszpańskim akcentem, byliśmy gotowy do nauki tego pięknego języka. Po całkowitym zanurzeniu się w języku, rozmawiając z rdzennymi Hiszpanami, zamawiając jedzenie, pytając o wskazówki, opowiadając o Polsce, nauczyliśmy się płynnego porozumiewania się w tym języku. Zajęcia z gramatyki, jak i zajęcia praktyczne - mówienie pozwoliły nam nawiązać kontakty z tubylcami. Wielu z nas po powrocie do Polski pytało naszych opiekunów czy w przyszłym roku też będzie możliwość pojechania do tej szkoły językowej.

W imieniu wszystkich uczestników dziękuję Paniom: Sylwii Milczarek, Karolinie Szewczyk, Iwonie Tłuchowskiej oraz Emilii Semeniuk za zorganizowanie tak udanego wyjazdu.

Hasta luego en la España

Julia Mielczarek 3ag