ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

+48 (59) 84 24 894
sekretariat@lo2.slupsk.pl

Viva Salamanca

Salamanca 03 “Znać inny język to jak posiadać drugą duszę.”
Charlemagne

 

Salamanka jest nowoczesnym, jasnym i radosnym miastem, w którym to uczniowie klas 2a i 3a gimnazjum mieli przyjemność szlifować język hiszpański. Salamanka to miasto o fascynującej historii, pełne życia i energii. Dzięki licznej populacji studentów różnych narodowości przyciąga uczniów z całego świata - również uczniów z naszego polskiego Mickiewicza!

Wspaniała Plaza Mayor była wyznacznikiem centralnych punktów naszych wieczornych spotkań w samym sercu miasta. Każdego popołudnia i do późnych godzin nocnych nie marnowaliśmy czasu, który z resztą i tak był zaprogramowany, jak w szwajcarskim zegarku. Wskazują na to wspaniałe wycieczki nie tylko po mieście, które zobaczycie na poniższych zdjęciach, ale również wycieczka do Avili i Segowii.

 

Prowincja miasta nie tylko oferuje naukę, lecz również ciekawe szlaki kulinarne. Najciekawszym okazał się Ruta de Tapas, czyli szlak hiszpańskich specjałów. Podczas pobytu w szkole językowej Mester zdasz sobie sprawę, że nauka języka hiszpańskiego nie jest tak trudna, jak mogłaby się wydawać na początku. Po zapoznaniu się z hiszpańskim akcentem, byliśmy gotowy do nauki tego pięknego języka. Po całkowitym zanurzeniu się w języku, rozmawiając z rdzennymi Hiszpanami, zamawiając jedzenie, pytając o wskazówki, opowiadając o Polsce, nauczyliśmy się płynnego porozumiewania się w tym języku. Zajęcia z gramatyki, jak i zajęcia praktyczne - mówienie pozwoliły nam nawiązać kontakty z tubylcami. Wielu z nas po powrocie do Polski pytało naszych opiekunów czy w przyszłym roku też będzie możliwość pojechania do tej szkoły językowej.

W imieniu wszystkich uczestników dziękuję Paniom: Sylwii Milczarek, Karolinie Szewczyk, Iwonie Tłuchowskiej oraz Emilii Semeniuk za zorganizowanie tak udanego wyjazdu.

Hasta luego en la España

Julia Mielczarek 3ag

Salamanca 01   Salamanca 04

Salamanca 05   Salamanca 06

Salamanca 07   Salamanca 08

 

Salamanca 02   Salamanca 09

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień