Pożegnanie absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Słupsku

Bądźcie przyzwoitymi ludźmi, bo to podstawowy warunek dobrego i szczęśliwego życia. Takie dobre i szczęśliwe życie (którego Wam życzymy) to codzienna uczciwość oraz dobre relacje z innymi ludźmi. Budujcie dobre relacje – one zawsze Was ubogacą – prawdą, otwartością, uczciwością.

Chciałbym, abyście słowa Adama Mickiewicza, patrona szkoły, zawsze nosili w swoich sercach „Lećmy i nigdy odtąd nie zniżajmy lotu !” (Dumania w dzień odjazdu)

Mariusz Domański