foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Rajd rowerowy II LO

Uczniowie II LO brali udział w rajdzie rowerowym 20.04-22.04.2018r., w ramach trzeciej godziny w-f. W przepiękne,słoneczne popołudnie ekipa wyruszyła spod szkoły do Poddąbia.Trasa wiodła starym nasypem kolejowym do rzeczki Gnilna pod Karzcinem i dalej do leśniczówki za Karzcinem. Mały popas pod ogromną lipą i jazda trekingowa przez las do Machowinka.Po przejechaniu dwudziestu kilometrów cały peleton skręcił w lewo na czterokilometrową drogę do Poddąbia. Wszyscy jechali dynamicznie. Po przyjeździe kolacja- szwedzki bufet, a wieczorem spacer po plaży do zachodu słońca. Następnego dnia rajd po klifach przez Dębinę do Rowów i dalej do Gardny Wielkiej,Retowa, Dębiny i Poddąbia. Przejechaliśmy trasę dookoła Jeziora Gardno w słońcu i wietrze. Po drodze spotkały nas drobne awarie skutecznie zniwelowane. Wieczorem kolacja i ognisko pod gwiazdami. Ostatniego dnia po śniadaniu mały raj pieszy klifem. Po obiedzie powrót w słońcu, bez awarii ,znaną trasą do szkoły o godzinie 15:00.

Ewa Grecka i Eugeniusz Krassowski dziękują za wspaniałą imprezę.

FOTOGALERIA