foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Ze skąpcem w teatrze

DSC 1018 Sknera, skąpiec, dusigrosz… Liczy każdą złotówkę, skrupulatnie przestrzega ustalonego na dany miesiąc budżetu, stroni od wystawnych przyjęć i krzywym okiem patrzy na poczynania swoich dzieci. Związek ze sknerą to droga usłana wyjątkowo kolczastymi różami. Czy ze skąpcem można wytrzymać? Nie ma wątpliwości, że związek z przesadnie oszczędnym mężczyzną do łatwych nie należy. Skąpiec dąży do zaspokojenia jedynie podstawowych potrzeb i to najmniejszym kosztem. Wszelkie przyjemności, za które trzeba zapłacić, traktowane są jako fanaberia i niepotrzebny wydatek. Partner sknery nie może więc liczyć na hojne – a najczęściej na jakiekolwiek – prezenty czy na zakupy spoza listy „rzeczy koniecznych do przeżycia”.

 

Ten schemat na pewno rozpozna każdy gimnazjalista, gdyż Molierowski „Skąpiec” stanowi jedną z podstawowych lektur omawianych na zajęciach języka polskiego. Białostocki Teatr Młodego Pokolenia, w ramach powtórki, w mistrzowski sposób przypomniał treść sztuki. Egzamin gimnazjalny już w najbliższą środę, 18 kwietnia. Powodzenia!

DSC 1019   DSC 1029

DSC 1033   DSC 1035

DSC 1036   DSC 1038