Żywa lekcja historii

Tegoroczne spotkanie z Teatrem Historycznym Krzysztofa Góreckiego przeniosło nas w XIX wiek.

Aktorzy wprowadzili nas w trudne czasy walki narodowowyzwoleńczej. Uczniowie klas trzecich mieli okazję utrwalić swoje wiadomości dotyczące insurekcji kościuszkowskiej, powstania listopadowego czy powstania styczniowego, zaś drugoklasiści poznali treści, które czekają na nich na lekcjach historii za rok. Twarzą w twarz stanęliśmy z wieloma bohaterami : z Napoleonem Bonaparte, Józefem Wybickim czy księciem Józefem Poniatowskim, których znamy z podręcznika do historii.