ul. Mickiewicza 32,
76-200 Słupsk

sekretariat@lo2.slupsk.pl

Licealiści w kinie Rejs

Cudowny chlopak 26 lutego 2018 klasy 1B, 1C i 1D z wychowawczyniami: Iwoną Andrzejewską, Iwoną Płóciennik i Dorotą Kłos wybrały się do kina Rejs na film pod tytułem Cudowny chłopak w reżyserii Stephena Chbosky'ego. Film opowiada o codziennych zmaganiach chłopca o imieniu Auggie, który urodził się z deformacją twarzy. Przez całe życie uczył się w domu, lecz w końcu jego rodzice postanawiają wysłać go do szkoły. Główny bohater spotyka się tam z wieloma trudnościami. Nie potrafi się zaaklimatyzować, zostaje odrzucany przez rówieśników, ponieważ jest "inny". Jest jednak wspierany przez rodziców i siostrę. Ostatecznie też uda mu się znaleźć przyjaciół. Historia Auggiego splata się z perypetiami innych bohaterów filmu: ich dramatami i chwilami radości. Film pozwala doświadczyć wiele emocji: smutku, szczęścia, zaskoczenia, rozbawienia. Niektórym nawet zdarzyło się płakać. Historia głównego bohatera, jego rodziny i przyjaciół uczy nas, że to nasze czyny się liczą, a nie to, jak wyglądamy. Nigdy nie powinniśmy oceniać kogoś po wyglądzie. Wspaniała obsada aktorska (na czele ze znakomitą Julią Roberts) czyni ten film jeszcze ciekawszym, a muzyka wprowadza w świetny nastrój.

Uczniowie klasy 1B, 1C i 1D

// ułatwienia dla niepełnosprawnych //konic ułatwień